Wpis z mikrobloga

@Megajra: Jeśli jesteś pełnoletnia możesz zastrzec informacje o swoim stanie nawet przed najbliższymi. Psycholog skieruje Cię do psychiatry lub sama powinnaś iść do niego zamiast (lub równolegle) do psychologa. Psychiatra nie wymaga skierowania. Więcej przez Internet nikt Ci nie pomoże, bo to nie miejsce na diagnozy zwłaszcza dotyczące stanów psychicznych.
  • Odpowiedz
@bialepaski: Tak, wiem jaka jest różnica, ale dziękuję. Chcę pójść najpierw do psychologa, aby porozmawiać, nie zastanawiałam się jeszcze czy chcę pójść do psychiatry, aby mnie zdiagnozował i wypisał ewentualnie jakieś leki.
  • Odpowiedz
@Megajra: Psycholog powinien Ci dać do wypełnienia taki druczek w którym informujesz, czy chcesz zgłosić kogoś jako osobę mającą wgląd do Twojej dokumentacji medycznej. Nie dotyczy to jednak treści poruszanych na sesjach. Nie będzie nikogo informował. Jeśli masz od 16 do 18 lat, to potrzeba będzie zgoda opiekuna na wizytę, ale nie będzie on informowany o przebiegu spotkania. Jeśli masz mniej niż 16 lat wymagana jest zgoda i opiekun ma
  • Odpowiedz
@Megajra: Odblokujesz pw? Mam odpowiedź na pytanie ale wolałbym napisać na pw, sama zrozumiesz czemu :) Zero stulejki czy coś z tych rzeczy, po prostu miałem znajomą w podobnej sytuacji ;p
  • Odpowiedz