Wpis z mikrobloga

@sorek: ja już z 4 klamki wymieniałem, bo w e46 jest automatyczne ryglowanie tylko drzwi same się nie otwierają(podczas postoju) i trzeba albo 2 razy za klamkę pociągnąć albo guzikiem otworzyć i ten kto o tym nie wie ciągnie z całe siły klamkę
( ͡° ʖ̯ ͡°)

@ZgubilemRodzicow: ponoć to jest tak specjalnie zrobione, że jak dziecko pociągnie raz za klamkę to nie otworzy drzwi, ale nie wiem ile w tym prawdy. Dodatkowo, jako ciekawostkę powiem że jak się wyłączy tą opcję komputerową to tak naprawdę opcja nie działa na ostatnim włożonym do stacyjki kluczyku, przykładowo jak włoży się zapasowy kluczyk funkcja będzie włączona.
@Arturrow: Dzieci zazwyczaj się wozi z tyłu, gdzie zabezpieczenie dla dzieci jest od sporego czasu standardem, a te wożone z przodu są albo za małe albo wystarczająco inteligentne, żeby wiedzieć kiedy pociągnąć za klamke.
@ZgubilemRodzicow: w e46 nawet nie pomyślano nad wyłącznikiem poduszki pasażera, żeby przewozić dzieci na przednim fotelu, a co dopiero o dodatkowym przycisku, suwaku(np. matiz takie ma w drzwiach xD) blokującym drzwi tylne.
@Arturrow: w oplach z tego okresu to samo co w bmw - poduszki pasażera nie wyłączysz, opcji z automatycznym blokowaniem nie było chyba, da się jedynie zablokować elektryczne szyby z tyłu suwakiem.