Wpis z mikrobloga

@kamiru: Właśnie zastanawiam się nad zakupem FPV250 do poskładania. Często zdarzają Ci się przyglebienia albo uderzenie w jakiś obiekt?
@Turrsky: Tak bo takiej rakiety w sklepie nie kupisz :D

@vdr: Powiem Ci tak, rozmawiałem z kilkoma osobami i jeżeli nie czujesz się na siłach by samemu skompletować elementy, jak najbardziej możesz kupić gotowy zestaw. Są nawet w polskich sklepach za około 500zł. Do tego potrzebujesz aparaturę, baterię i nadajnik z odbiornikiem. Wtedy masz wszystko do latania i nauki, w przyszłości możesz rozbudować o fpv i zmienić elementy.

Co do
@TakTen: Trudno jest mi to określić, to zależy od predyspozycji danej osoby. Osobiście mogę powiedzieć, że łatwo a znajdzie się ktoś kto stwierdzi, że to czarna magia. Na sam początek lepiej kupić zabawkę za 100zł do nauki.
Potem możesz pomyśleć nad kupnem gotowego do złożenia, lub wybrać elementy sam. Poradników w sieci jest wiele, wystarczy czytać i chcieć. Zawsze ktoś pomoże w razie problemów :)

Głównie w przypadku wersji zabawkowych masz
@Betterlike: Patent jest taki, że ostatnio jest jeszcze wilgotno, gleba nie jest sucha, niedawno leżał jeszcze śnieg a ja nie zabezpieczyłem go przed wilgocią bo jeszcze nie kupiłem preparatu. Dlatego zrobiłem najprostszą rzecz jaką mogłem, mianowicie okleiłem ramkę po bokach szarą taśmą tak, ze ziemia i woda się tam nie dostaną gdy upadnie w polu. Przepływ powietrza jest przez wcięcia na górze ramki i dziś oszczędziło mi to rozbierania całości i
@kamiru: Co do schematu takiego drona rozumiem. Przekaźnik radiowy + silniczki które mają regulacje obrotów i ewentualnie składane automatycznie śmigła. Coś pominąłem ?:d
@kamiru: Czytałem recenzję tego zestawu z ABC, więc wiem co i jak. Póki co jeszcze czytam i się zastanawiam. Wiem jednak, że chcę właśnie coś do samodzielnego montażu, żeby nauczyć się co i jak i później móc modyfikować. Zobaczymy gdzie i co kupię... :)
@vdr: Powiem Ci tak, czy kupisz zestaw do samodzielnego montażu już skompletowany, czy sam wybierzesz konkretne elementy, to i tak będziesz musiał to składać sam i się wtedy uczyć co i jak. Różnica jest taka, że przy gotowym zestawie elementy masz już z góry narzucone i potem mogą Ci one nie odpowiadać. Np ramka nie pozwoli na większe śmigła, silniki i esc nie nadadzą się na baterię 4s, braknie Ci miejsca
@bazingaxl: Nie mam konkretnej listy elementów, ponieważ składając go samemu możesz użyć dowolnie wybranych części o różnych parametrach i koszcie. Jeżeli zależy Ci na robieniu ujęć i filmów, oraz prostocie obsługi bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu budowy dronów to nie wahaj się i kupuj Phantoma. Do tego gimbal zemuse, gopro, transmiter i receiver do wideo plus jakiś ekran i jesteś gotów. Koszt całości jest niestety wysoki i nie byłby on
@bazingaxl: W phantomie masz gps, baro, magnetometr :) Słyszałem, ze zdarzało się, że phantom uciekł z gpsa, ale znajomy lata od dawna i nie ma najmniejszych problemów.

Jeżeli chcesz składać to poszukaj w gogle, do tego co chcesz to hexa będzie spoko. Jest masę takich poradników, natomiast co do pytania o soft do panoramy to nie mam bladego pojęcia. Musiałbyś poczytać może na rc-fpv.pl, albo poszukać w internecie, ponieważ na tym
@bazingaxl: oj, zapomniałem o tym!

1) jak masz sporo czasu to rob samemu, ale to wymaga sporego nakladu pracy.
2) jest takie rozwiazanie, wlasnie korzysta sie z tego do robienia zdjec duzego obszaru oraz tzw. ortofotomap. Tylko to dosc wyspecjalizowane zastosowanie, warro miec to na uwadze.
2') od wysokości zależy rozdzielczość
3) na pewno jest od tego soft, chociaz nie szukałem.
4) nie sa potrzebne dane GPS, chyba, ze chcialbys roboc