Wpis z mikrobloga

Mircy, potrzebuje waszej pomocy. Jak mogę i czy mogę (a myślę, że mogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)) zainstalować Linuxa (EOS, czy ubuntu, ew. jakiegoś debiana) na pendrive? Nie chodzi mi o stworzeniu bootowalnego pendive do instalacji systemu na dysku czy odpalania LiveCD tylko o pełnoprawną instalację, tak żebym potem mógł podpiąć pendrive do PC i odpalić linuxa. Da się?

#linux #informatyka #komputery
  • 9
@Name_in_progress: bez problemu możesz zainstalować na pendrive.

1. przygotuj sobie pendrive na który chcesz instalować oraz drugi pendrive bootowalny z Twoją dystrybucją linuksa.
2. odpal system z drugiego pendrive'a, wejdź w instalator.
4. wepnij pierwszego pendrive, sformatuj/spartycjonuj pierwszy pendrive (I NIC INNEGO) i na nim zainstaluj system oraz bootloader.
5. profit! zrestartuj system i masz swojego linuksa na USB.
@Name_in_progress: każdy pójdzie. Ja pupy i ubuntu tak używam na netbook, gdzie padł mi ssd. Problem przy zmianie PC jest kompatybilność. Lepiej Liveusb(bootowalny iso) dostosować do własnych potrzeb. Nie ma problemu ze stratem i traceniem czasu
@Name_in_progress:
Teoretycznie da się, ale ja kiedyś próbowałem i miałem same problemy- gubił dane bo pamięć błyskowa ma ograniczoną żywotność, a pendrive-y nie mają odpowiednich mechanizmów korekcji danych.