Wpis z mikrobloga

Nowe zasady
Koniec demokracji na Wykopie. Od dziś nie ma równouprawnienia dla nowo zarejestrowanych i starych wyjadaczy. Wprowadzamy nowe zasady!

Podział użytkowników:
Teraz użytkownicy podzieleni są na 3 grupy: nowi, normalni oraz aktywni, każda grupa posiada inny kolor loginu. Wprowadzamy też ranking użytkowników. Każdy, kto dodaje linki lub komentarze, może się w nim znaleźć. Najlepszy użytkownik ma ranking równy 1, a całość można przeglądać tutaj: www.wykop.pl/ludzie
Ranking odświeżany jest co 24 godziny, a na jego podstawie można uzyskać status użytkownika aktywnego.

Siła głosu:
Przynależność do grup określa moc wykopywania i zakopywania. Nowi użytkownicy mają mniejszą siłę głosu, aktywni mają dużo większą. Związane jest to z progiem wejścia linku na stronę główną, który nie jest już liczbą stałą, lecz obliczaną specjalnym algorytmem.
To powinno skutecznie powstrzymać osoby, które nowymi kontami próbują wykopywać swoje linki, a także poprawić jakość linków na stronie głównej, zwłaszcza, że od dziś zmieniają się także zasady zakopywania!

Zakopywanie:
Koniec z wypisywaniem bzdur w raportach zakopu. Teraz trzeba wybrać konkretny powód z zamkniętej listy. Dużą zmianą jest dodanie powodu: "nie nadaję się", który ma być ważnym narzędziem służącym do podniesienia poziomu wykopywanych linków.
Nie wypisujcie proszę w komentarzach "było", używajcie do tego funkcji zakop. Nie każdy przegląda Wykop codziennie, tro
  • 134
  • Odpowiedz
.. i jeszcze dodałbym na stronie głównej liczbę zakopów. wtedy uzytkownik przyjrzałby się uważniej zanim bezmyślnie wykopie temat
  • Odpowiedz
Czy moge miec propozycje do administracji? Czy daloby sie ulatwic powrot do obserwowanych wykopow jesli pojawily sie nowe komentarze? Mam na mysli to, zeby umozliwic latwiejsze czytanie nieprzeczytanych komentarzy. Moje propozycje to: oznaczenie tych ktorych user nie przeczytal lub chocby mozliwosc sortowania komentarzy wzgledem czasu ich dodania. Da sie?
  • Odpowiedz
Postulowałem już wielokrotnie - proszę o rezygnację z mechanizmów opartych na refererze. Czy on jest niezbędny? Nie!

Czy muszę zawsze gdy chcę się zalogować, coś wykopać, skomentować zadbać i przeglądarkę, która wyśle właściwy referer?
  • Odpowiedz
Dzisiaj wszedłem z ciekawości na ranking wykopowiczów i muszę stwierdzić, że słabo się sprawdza ten algorytm jeżeli http://www.wykop.pl/ludzie/prandek dodał 1 wykop i 2 komentarze lub http://www.wykop.pl/ludzie/shogun12345678 który ma 1 dodany i 1 skomentowany i mają bądź co bądź wysoką pozycję. Oczywiście nic do tych osób nie mam, wziąłem ich jako pierwszych którzy mi się rzucili w oczy. Chcę tylko zwrócić uwagę na ten błąd.
  • Odpowiedz