Wpis z mikrobloga

Nowe zasady
Koniec demokracji na Wykopie. Od dziś nie ma równouprawnienia dla nowo zarejestrowanych i starych wyjadaczy. Wprowadzamy nowe zasady!

Podział użytkowników:
Teraz użytkownicy podzieleni są na 3 grupy: nowi, normalni oraz aktywni, każda grupa posiada inny kolor loginu. Wprowadzamy też ranking użytkowników. Każdy, kto dodaje linki lub komentarze, może się w nim znaleźć. Najlepszy użytkownik ma ranking równy 1, a całość można przeglądać tutaj: www.wykop.pl/ludzie
Ranking odświeżany jest co 24 godziny, a na jego podstawie można uzyskać status użytkownika aktywnego.

Siła głosu:
Przynależność do grup określa moc wykopywania i zakopywania. Nowi użytkownicy mają mniejszą siłę głosu, aktywni mają dużo większą. Związane jest to z progiem wejścia linku na stronę główną, który nie jest już liczbą stałą, lecz obliczaną specjalnym algorytmem.
To powinno skutecznie powstrzymać osoby, które nowymi kontami próbują wykopywać swoje linki, a także poprawić jakość linków na stronie głównej, zwłaszcza, że od dziś zmieniają się także zasady zakopywania!

Zakopywanie:
Koniec z wypisywaniem bzdur w raportach zakopu. Teraz trzeba wybrać konkretny powód z zamkniętej listy. Dużą zmianą jest dodanie powodu: "nie nadaję się", który ma być ważnym narzędziem służącym do podniesienia poziomu wykopywanych linków.
Nie wypisujcie proszę w komentarzach "było", używajcie do tego funkcji zakop. Nie każdy przegląda Wykop codziennie, tro
  • 134
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Starzy wyjadacze", "Towarzystwo wzajemnej adoracji", "kółko różańcowe" znacie jeszcze jakieś ciekawe eufemizmy na ten nowy stan? :D
  • Odpowiedz
a ja mam mieszane uczucia co do tego-linków nie dodaje, tych nieciekawych nie chcę (pomińmy że i tak ktoś je doda podpadając pod spam/upr/yt itd). Ciekawych ani widu w rejonach w ktorych sie poruszam. 24/7 przed pc nie siedze to i koentować seryjnie sie nie da- cóż- pozostaje mieć nadzieję że te zmiany będa miały całościowy pozytywny wpływ na wykop...
  • Odpowiedz
ktos rzucił pomysl, zeby zaczynac od zera, co przy istnienu kategorii "nowicjusz" nie ma wiekszego sensu. poza tym nalezy docenic tych, ktorzy, badz co badz, cos dla nas, wykopowiczow, zrobili, i od dluzszego juz czasu nas zaciekawiaja, bawia czy zmuszaja do zastanowienia

tak sobie plote, chcialem zobaczyc jaki mam kolor
  • Odpowiedz
moim zdaniem to bez sensu bo ludzie beda sie scigac by dac jak najwiecej linkow i nie beda patrzec czy sa one ciekawe:/ byle by byly :/
  • Odpowiedz
Ogólnie pomysł dobry. Tylko jako nowy użytkownik troszkę się obawiam tego, że nowo zarejestrowani użytkownicy będą troszkę spychani na dalszy plan. Jak ktoś już zdążył zauważyć w tej ,,dyskusji" może dojść do sytuacji, gdy starzy użytkownicy będą specjalnie zakopywać linki tych nowych i przez to morze dojść do nie zdrowych sytuacji. Ale pomysł i tak popieram.
  • Odpowiedz
a ja mam pytanie odnośnie czarnych list. czy to jest tylko uwzględnienie moich preferencji wyświetlania, czy to ma jakiś szerszy zasięg?

tzn, sugerowałbym np przyglądanie się osobom, które są u wielu osób na czarnej liście. tak samo z domenami. to samo przy raportach, np. za kilka(dziesiąt) raportów o spamie usuwać wykop.

no i jakaś możliwość zgłoszenia treści/usera do moderacji, bo nie widzę takiej.

pozdrawiam i życzę powodzenia
  • Odpowiedz