Wpis z mikrobloga

Nowe zasady
Koniec demokracji na Wykopie. Od dziś nie ma równouprawnienia dla nowo zarejestrowanych i starych wyjadaczy. Wprowadzamy nowe zasady!

Podział użytkowników:
Teraz użytkownicy podzieleni są na 3 grupy: nowi, normalni oraz aktywni, każda grupa posiada inny kolor loginu. Wprowadzamy też ranking użytkowników. Każdy, kto dodaje linki lub komentarze, może się w nim znaleźć. Najlepszy użytkownik ma ranking równy 1, a całość można przeglądać tutaj: www.wykop.pl/ludzie
Ranking odświeżany jest co 24 godziny, a na jego podstawie można uzyskać status użytkownika aktywnego.

Siła głosu:
Przynależność do grup określa moc wykopywania i zakopywania. Nowi użytkownicy mają mniejszą siłę głosu, aktywni mają dużo większą. Związane jest to z progiem wejścia linku na stronę główną, który nie jest już liczbą stałą, lecz obliczaną specjalnym algorytmem.
To powinno skutecznie powstrzymać osoby, które nowymi kontami próbują wykopywać swoje linki, a także poprawić jakość linków na stronie głównej, zwłaszcza, że od dziś zmieniają się także zasady zakopywania!

Zakopywanie:
Koniec z wypisywaniem bzdur w raportach zakopu. Teraz trzeba wybrać konkretny powód z zamkniętej listy. Dużą zmianą jest dodanie powodu: "nie nadaję się", który ma być ważnym narzędziem służącym do podniesienia poziomu wykopywanych linków.
Nie wypisujcie proszę w komentarzach "było", używajcie do tego funkcji zakop. Nie każdy przegląda Wykop codziennie, tro
  • 134
no wszystko fajnie... ale mam jedno pytanko:

czy status użytkownika aktywnego dostaje sie dodając nowe linki czy po prostu wchodząc, wykopując i komentując linki?
Status aktywnego jak i awans w rankingu można uzyskać tylko tworząc dobrą treść, czyli dodając linki (głownie te opublikowane) lub komentarze (głownie te wyplusowane). Za spam i trollowanie nie nagradzamy, wręcz przeciwnie.
A co z tymi ktorych duzo linkow dostalo sie na glowna dzieki temu ze uzywali falszywych kont ? Teraz maja wysoka pozycje w rankingu. Imho ranking powinien byc na poczatku wyzerowany.

Chodzi mi tutaj np. o usera Rybeczka, o ktorym bylo ostatnio glosno :D

A za pomysl ze zliczaniem komentarzy powinniscie mi zaplacic, bo to dziwne, ze wprowadziliscie te funkcjonalnosc jakis czas po tym kiedy ja to zrobilem ;)
Nie wiem czy ranking nie będzie polem do zadurzyć, np. minusowania wypowiedzi kogoś kto jest przed nami i zakopywanie z opcją "nie nadaje się". Ale to i tak krok w dobrą stronę.
Wreszcie coś się ruszyło i nawet w dobrą stronę. Tylko potrzeby szczegółowego rankingu nie widzę. Chyba że siła głosu zależy też od miejsca w rankingu, a nie tylko przynależności do grupy. Ale to ciągle nie daje powodu, żeby ranking był widoczny. Nic to IMO nie daje, a może spowodować niezdrową konkurencję.
Miło byłoby, gdyby siła głosu, jak to ładnie ująłeś Tomku była troszkę lepiej przybliżona userowi. Teraz jest tylko wiadomym to, że głos głosowi nierówny co może budzić niezdrowe przypuszczenia o niesprawiedliwość.

Chociaż w sumie – wasz playground, wasze zasady. :-)
Fajnie, podoba mi się, tylko minusowanie komentarzy wynika często nie z trollowania, ale z niezależnego myślenia, odmiennego od wykoppowej większości i przedstawiania niekonwencjonalnych poglądów. A to czy link jest wykopany, czy niekoniecznie zależy od jego wartości, ale od trafienia w gusta większości. Tak więc śmieśne fotki mają większą szansę niż poważny artykuł o fizyce kwantowej. Ale pomysł dobry i z tego co na szybko widzę, raczej dobrze to wygląda - niewielu z
najpierw trzeba usunac konta spamerow, dopiero wtedy takie zabiegi beda mialy sens!

ps. Zapomniales pokolorowac legende

* Aktywny

* Normalny

* Nowy
niektórzy użytkownicy będą dążyć do tego, by mieć jak największy ranking. co za tym idzie - będą wrzucać więcej, co na pewno nie wpłynie na polepszenie się jakości materiałów tutaj zamieszczanych. jak dla mnie to krok w tył.
zmiany są ok, ale pokazywanie rankingu jest bez sensu bo ludzie będą kombinować jak się wyżej w nim znaleźć. w końcu nie chodzi chyba o rywalizację na wykopie a o dzielenie się odkryciami. jedni dają ciekawsze linki, inni mniej ale chyba nie powinno być ogólnodostępnej tabeli z wynikami :)
Dajcie tylko jeszcze możliwość kasowania z obserwowanych wykopalisk usunietych przez moderatora.

Co do minusowania. Ot, skomentowałem wykopalisko, że chamskie , dostałem minusy. A wykopalisko było na tyle chamskie, że zostało przez moderatorów usunięte.
Umieram z ciekawości co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że poprawi to znacząco Wykop, chociaż też obawiam się ludzi walczących o miejsce w rankingu. Wiadomo do jakich absurdów to może doprowadzić. ;)
nicki nie powinny być wyróżniane. Po co rozmawiając z kimś (w komentarzach) mam wiedzieć że jest odemnie "gorszy" albo "lepszy". A jak ktoś bardzo będzie chciał wiedzieć czy już jest fajny czy jeszcze nie to sprawdzi sobie ranking.
hmm jestem poza rankingiem, to znalazłem :) ale jaki mam status? nie wiem, ale jak dodam ten komentarz to zobacze jaki mam kolor nicka hehh :)
wow, nareszcie nie muszę wypisywać głupot w komentarzach żeby się wyróżnić, do tego mam kolorek :)

to teraz tylko dodawać byle jakie linki i ile się ich da, byle się znaleźć w pierwszej 10? bo to chyba tak wygląda...
glupie ;-] ehh wrescie coś mądrego, dalszym etapem będzie indywidualny wykop i samodzielne wyznaczanie osób których wykopy maja się liczyć najbardziej
anath0r, przecież powiedziano, że spamowanie nie jest dobrą taktyką

Z tego co zrozumiałem za dodawanie masy bezwartościowych linków można więcej stracić niż zyskać.