Wpis z mikrobloga

mirki musze sie tu wyzalic bo strasznie mi jest ciezko. mam piesela buldoga francuskiego, piesel jest bardzo zywotny i lubi skakac harcowac etc. w grudniu dostal rwy kulszowej - pare zastrzykow i doszedl do siebie. ale dzisiaj w nocy sparalizowalo go od lasa w dol. z godziny na godzine widzialem jak ciraz bardziej powloczy nogami. pies nie spal przez cala noc tylki sie meczyl. rabo poszedlem do weta, zostalo wykonane zdjecie rtg kregoslupa i okazalo sie ze w odcinku ledzwiowym ma dysplazje kregow co najprawdopodobniej powoduje ucisk na rdzen jregowy. pies zostal u weta, dostanie dozylnie sterydy i antybiotyki i zobaczymy co dalej. wet nie byl w stanie mi powoedziec co dalej z psem, nie wiem czy jakas operacja nie bedzie potrzebna. plakac mi sie chce jak widze co sie z psem dzieje i czy nie zostanie kaleka....

#weterynaria #psy #piesel #pieselkaleka
  • 15
@Fiotr_Pronczewski: ja leczę psy już od 10 lat w Klinice Weterynaryjnej Giszowiec, szczególnie polecam wet. Bojarskiego, do jest świetnym chirurgiem. Teraz wyciągają mojego psiaka z niezłego dołka. Ogólnie z psami zwiedziliśmy wszystkich sławnych i mniej sławnych weterynarzy ze Śląska i stanowczo mogę odradzić klinikę na Brynowie w Katowicach, chwalony jest Gierek (chociaż nam nie pomógł) i Stefanek - ale tu to samo co z Gierkiem. Na chwilę obecną Bojarskiego uważam za
tk i mri sa po jednym w calym kraju


@tamiassibiricus: Nie wiem w jakim kraju żyjesz, ale w Polsce jest już trochę weterynaryjnych MRI czy TK, czy to na wydziałach czy prywatnych.
I owszem, zwykłe RTG uwidoczni bardzo ładnie kręgosłup, ale jedynie jego kostne elementy. Przy ucisku na rdzeń (a to jest podejrzewane) nieoceniona jest mielografia i/lub TK/MRI.
@tamiassibiricus: To lepiej zmień weta. Taki stan ze sprzętem był owszem, ale gdzieś z 5 lat temu. Z diagnostyką też widać nie jest na bieżąco. Jasne, da radę zrobić taką operację tylko bazując na RTG, tak samo jak na 98% nic złego się nie stanie jak użyjesz do tej operacji niesterylnych narzędzi.
@Fiotr_Pronczewski: Mam dla Ciebie dobre wieści - chcesz?
Wyleczyłem psa z dysplazji i to bez wymiany stawów, kosztownych operacji, endoprotez i rehabilitacji, gdzie i tak nikt Ci nie zagwarantuje efektu.

Od kilku lat w Polsce rozwijana jest dziedzina pozyskiwania i podawania komórek macierzystych na zwyrodnienia takie jak dysplazja.

Przed świętami zaaplikowaliśmy komplet zastrzyków naszemu psiakowi - dziś już prawie nie ma śladu po dawnej przypadłości. Wszystkie objawy znikają i z nadzieją
@Fiotr_Pronczewski: Nie czekaj, tylko dzwoń do Kemilewa! 503 57 57 76. To czarodziej! Stawia psy na nogi w kilka tygodni. Wygoogluj go sobie. W necie jest mnóstwo opinii, ludzie wrzucają filmiki swoich psów przed i po podaniu komórek macierzystych.
Mam psa z dysplazją obu stawów biodrowych. Było z nim już bardzo kiepsko... Od kiedy dostał komórki macierzyste (4 zastrzyki) nie było dnia, żeby go bolało. Kulawizna ustępuje. Mój psiak jest znowu
@nama: @Bezsprzecznie: @Bieniuraper: @Miniaa: Przepraszam ze dopiero teraz. Znajomy załatwił mi możliwość przyjęcia we Wrocławiu u dr Niedzielskiego (jest psiom ortopeda i kierownikiem na klinice we Wrocławiu). Tak więc wziąłem psa i go tam zawiozłem. Pieseł został na diagnostykę i ewentualnie chirurgiczne obarczenie rdzenia kręgowego. Zobaczymy jutro rano co z nim. Dziekuje wszystkim za porady, mam nadzieje że jego stan nie jest taki ciężki i jakoś uda się
@Bezsprzecznie: @Bieniuraper: @MWittmann: @Tichy: @GregPelka: @tamiassibiricus: Generalnie juz jest po strachu, wczoraj w nocy odebrałem psa z lecznicy. Miała zabieg operacyjny na kręgosłupie - hemilaminektomie, przyczyną był wypadniety dysk w odcinku lędźwiowym + masywny krwiak. Wszystko zostało odbarczone. Póki co pieseł ma deficyty w motoryce, ale z godziny na godzinę zauważam poprawę. Dostaje komplet leków i za 14 dni pojdaę z nim do kontroli. Być
Pobierz Fiotr_Pronczewski - @Bezsprzecznie: @Bieniuraper: @MWittmann: @Tichy: @GregPelka: @ta...
źródło: comment_0mpxpUfZg6CVop1PMZbWq6xuvwLJNjxN.jpg