Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś #film obrazujące w fajny sposób jakieś zagadnienie #kognitywistyka #psychologia #neuropsychologia? Znalazłem Detachment, w którym fajnie widać ambiwalentno-unikający typ związków, Awakenings, gdzie można nawiązać do zapalenia mózgu von Economo, myślę nad Limitless i dyskusji o tym, czy smart drugs to przyszłość czy zagrożenie (oczywiście po wcześniejszym sprostowaniu bzdur o używaniu 20% mózgu ;) ). Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? #nauka #liganauki #ligamozgow
  • 16
@Aureli: O, w sumie o SI, albo sieciach neuronowych też można coś dorzucić. Bo ogólnie jest tak, że dostałem w ostatniej chwili 30 godzin zajęć na uniwerku, sylabus niby jest, ale dosyć elastyczny, a dziewczyny z grupy, w której prowadzę zajęcia rzygają prezentacjami i innymi "wesołymi" formami aktywizacji studentów, więc wymyśliłem taką formułę, że oglądamy film, a potem o nim dyskutujemy, coś jak DKF, tyle, że związany z kierunkiem studiów i
Wiem i pracuję nad tym, bo mam perspektywę zostania takowym, działam w tym kierunku :) jak robię prezentację to na slajdach mam w większości zdjęcia, minimum tekstu, wyznaję zasadę, że prezentacja to tylko tło. Niestety jak patrzę na niektórych ,, pożal się Boże" profesorów, którzy jak nie ma prądu albo pendrive nie działa to nie mają nic do powiedzenia od siebie na dany temat to poziom rozczarowania pseudointeligencją z tytułami sięga sufitu
Automata - co by było, gdyby roboty mogły odczuwać i podejmować samodzielne decyzje
Memento - zabrzenia pamięci krótkotrwałej
Fala - zjawisko ślepego posłuszeństwa autorytetom
Hurt Locker - PTSD
October Baby - syndrom postaborcyjny
Mechanik, Mechaniczna pomarańcza, Blue Jasmine, Czarny Łabędź

edit: i polecam jeszcze serial Black Mirror, każdy odcinek mówi o innym problemie społecznym, np. co by było gdyby ludzie mieli pamięć doskonałą
@erysipelothrix: No bo tak powinno robić się prezentacje - wiedza powinna być w głowie, a coś, co ją ilustruje - na slajdach. Tylko, że ludzie idą na skróty i o. ;) Co do fizyki to trochę tak, trochę nie, raczej w wersji popularnonaukowej. Ciężko zagłębić się w temat na poważnie, kiedy brakuje znajomości matematycznego aparatu naukowego, a moje ostatnie przygody z matematyką to zamierzchłe czasy liceum. ;)
@DariaAwaria: @darjahn: