Wpis z mikrobloga

Zawsze się zastanawiałem dlaczego w Amerykańskich filmach/serialach obraz (ciężko to opisać) jest tak jakby leciutko rozmyty i kolory są takie...może cieplejsze? W czasie kiedy w polskich filmach/serialach wszystko jest takie...realistyczne? Takie jakby bardziej HD i kolory bardziej rzeczywiste. Wiecie o czym mówię? ʕʔ


#pytanie #kiciochpyta #film #seriale
I.....y - Zawsze się zastanawiałem dlaczego w Amerykańskich filmach/serialach obraz (...

źródło: comment_ucz7Z63FBkW1gr7k0Hu48Yk7aQZmCzTe.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Icesowy: Filmy robione przez większe studia są robione innym sprzętem w stanach i w polsce, ale głównie przez budżet. Często jest też inne nazewnictwo i obudowy tego samego przez różnice marketingowe. Sprzęt nagrywa tak samo i tyle. Różnica koloru w tej klasie sprzętu jest, ale na pewno nie jest tak widoczna na konsumenckich monitorach. A to z przytoczonego zdjęcia to różnica celowa i tyle. Proces korekcji koloru jest bardzo kontrolowany.
  • Odpowiedz
@Icesowy: kiedyś był taki odcinek Top Gear gdzie pokazywali jakich filtrów bezpośrednio zakładanych na kamerę używają żeby, w zależności od zamysłu, nadać poszczególnym scenom więcej polotu. Nie musi być to koniecznie efekt postprodukcji ale nie mam wątpliwości, że manipulowanie kolorami to zabieg, który bardzo dobrze uzupełnia dobór lokacji i muzykę. Wszystko to daje efekt spójności i tworzy klimat danego serialu/filmu. Dobrze to widać np. w House of Cards gdzie barwy
  • Odpowiedz
@tatwarm: Pamiętam czasy gdy w TG rzeczywiście było widać, że używają filtrów - np niebo było jakimś połówkowym szarym pociągnięte i przy zmianie kąta kamery te połówki przestawały pasować. Chyba już sobie dali z tym spokój, przynajmniej z połówkowymi, bo kolory mają zawsze pełna profeska.
  • Odpowiedz