Wpis z mikrobloga

Krótka recenzja Genelec 8040A

Wróciłem wcześniej z #pracbaza bo nie mogłem się doczekać (kable doleciały)

Więc tak, sprzęt testowany z interfejsem motu 828x
Przesłuchane dwa kawałki których słucham od dziecka i znam je najlepiej tj. Nothing else matters #metallica oraz Enjoy the silence #depechemode

Monitory ustawione na "odjebsie" na łóżku (wciąż nie mam biurka)
Ale zachowałem w miare możliwości trójkąt 1,5m

Wnioski:
Bas schodzi nisko jak subwoofer w golfie seby, nawet na niskich poziomach słychać w całym domu, trzeba będzie się przyzwyczaić do bardzo cicho albo wynająć dom wolno stojący.

Poziom szczegółów jak na studyjnych słuchawkach, słychać jakby granulacje hatów, dla porównania nie słychać tego na philipsach za £150 (domowych) ani tym bardziej na dousznych sennheiserach za ~£30

Sprawdziłem różne poziomy głośności aż do załączenia limitera w monitorach, na każdym poziomie pasmo jest wyrównane co jest wow^2

Rozmieszczenie szczegółów w panoramie stereo dokładniej słyszę na beyerdynamikach (wina pomieszczenia)

Obudowy nie przenoszą żadnych drgań, nawet na pełnej głośności po dotknięciu monitora nic nie czuć, jakby był wyłączony.

Wysokie tony słychać dużo ciszej niż na beyerdynamikach.

Odsłuchałem swoje stare kawałki i brzmiały lepiej niż powinny, czyli jak gówno.

Prawdą jest to że słychać całe brzmienie rewerbu (odkleja się od miksu) nie słychać tego nawet na beyerdynamikach (#!$%@? pogłos flstudio)

Słychać też, że subbas brzmiący dobrze na wszystkim wcześniej tutaj ucieka z pasma w dół za daleko i brzmi jak pogłos basu.

Na w/w wnioski trzeba wziąć poprawkę bo nie słyszę na 3khz.

#audio #produkcjamuzyki #homestudio
  • 4
@bewuce:

Jeżeli chodzi o budowę to ogromne wow, każdy waży 8.6kg co do wykonania to można spotkać delikatne wady na obudowie mniejsze niż ziarnko piasku, nie wiem czy to malowanie czy aluminium/odlew. Na moim zestawie jest jedno delikatne zgrubienie wielkości czubka szpilki przy tweeterze, więcej na razie nie zauważyłem.

Macając łączenia połówek odlewu lewa strona każdego monitora jest delikatnie niespasowana - znaczy tylna ścianka wystaje ok 0.3-05mm/grubość paznokcia.
Możliwe, że jest
Pobierz S.....Q - @bewuce: 

Jeżeli chodzi o budowę to ogromne wow, każdy waży 8.6kg co do wy...
źródło: comment_tvwZ53lwbFLJZ4scTBMtyRS7ez0uy0aG.jpg