Wpis z mikrobloga

@TomZa11: Co nie zmienia faktu, że to ty jesteś hipokrytą, bo wytykasz innym występki, których sam się dopuszczasz. A sraczka jak to sraczka, zdarza się pewnie i tobie. Nie rób z tego niepotrzebnego tabu. Wyzywasz ludzi od śmieci i #!$%@? pedałów, a opis sytuacji z życia wziętej ci przeszkadza. Tak jak mówiłem, jesteś hipokrytą. I co to za koleś z tego gifa?
Wyzywasz ludzi od śmieci i #!$%@? pedałów


@oddajmichleb: Jak o czymś nie masz pojęcia to unikaj wypowiadania się o tym, a już na pewno nie wydawaj wyroków. Użyłem takich sformułowań w manifestacji i proteście, że moderacja pozwala na takie słownictwo, wulgaryzmy i wyzywanie. gdyż po tym jak po trzykrotnej interwencji z mojej strony i zgłoszeniach do @Moderacja i przez kontakt, komentarze wyzywające Polaków nie zostały usunięte bo wykop.pl uznał je za
@TomZa11: Bo nazywasz niektórych tu żydami, zastanawiam się czy ich wtedy obrażasz, czy chodzi o coś innego. A więc?

Masz rację, faktycznie nie pedałów tylko pederastów i homosi. Czyli jeszcze gorzej.
@oddajmichleb: A więc odpowiadam. Nazywanie żyda żydem nie jest obraźliwe, tak jak nazywanie chrześcijanina chrześcijaninem nie jest obraźliwe. To tylko stwierdzenie faktu.

Natomiast słowo żyd ma pejoratywny wydźwięk i oznacza osobę skąpą, chytrą, zawsze patrząca na swój interes.

nie pedałów tylko pederastów i homosi. Czyli jeszcze gorzej.


A jakbym napisał "pedałów" to byś mówił, że to gorzej niż jakbym ich nazwał pederastami i homosiami. Nie ma co wdawać się w jałowe
http://pl.wiktionary.org/wiki/pederasta

A teraz z sjp PWNu

2. Skąd pederasta w znaczeniu 'homoseksualista'? Z budowy wyrazu wynikałoby, że mógłby to być jedynie synonim pedofila.
Ad 2.
Pederasta to wyraz greckiego pochodzenia (paid erastes 'miłośnik dzieci'), obecny w wielu językach, por. np. franc. pederaste, niem. Paderast, włos. pederasta, w polszczyźnie poświadczony od poł. XIX w., w zn. 'gwałciciel chłopców', o zdecydowanym zabarwieniu pejoratywnym. Jego miejsce zajmuje nowszy i mniej nacechowany ekspresywnie pedofil. Natomiast pederasta,