Wpis z mikrobloga

Beka z podludzi-kierowców, którzy włączają kierunkowskaz w ostatniej chwili, jak już zaczynają skręcać. Jest to jeden z najgorszych typów podludzi blokujących ruch i powodujących zagrożenie na drodze. Ci podludzie nie wiedzą, że kierunkowskaz jest po to, żeby dać innym odpowiednio wcześniej znać co się będzie robiło, żeby inni mogli dostosować się do danej sytuacji na drodze, np. poprzez redukcję prędkości lub zmianę pasa ruchu. Beka z podludzi nie znających tej podstawowej zasady ruchu drogowego!


#bekazpodludzi
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JazzBlurr: dokladnie dzis mialem taka sytuacje: skrecam w uliczke za jakims typem, zaczyna sie rozpedzac, ja za nim tez, nagle ten ostre hamowanie i skreca k---a w prawo do sklepu, kierunkowskaz oczywiscie zalaczyl jak juz sie przekrecil o 90 stopni..no malo sie w niego nie w------m doslownie centymetry, strąbilem debila i jade dalej , mial szczescie, ze mi sie spieszylo bo pare ostrych slow mu sie nalezalo, chociaz watpie zeby
  • Odpowiedz
@tomash-pl: popieram. a najgorsze to już w ogóle są k---y które nie włączają kierunku przy zjeżdżaniu z ronda. i muszę stać bo k---a nie wiem czy pedał będzie zjeżdżał czy dalej jedzie

już pominę kwestię dwupasmowego ronda i k--w które jadą zewnętrznym pasem i nie zjeżdżają z ronda tylko robią kółeczka zamiast zjechać na wewnętrzny
  • Odpowiedz
Bo kiedy je stosujesz to kretyni nie włączający kierunkowskazów wkurzają tylko na rondzie.


@ZajebbcieTrudnyNick: bzdura jak c--j. jako pieszego też mnie często tacy w-------ą, bo jak jest przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu to czasami czekam jak debil czy k---s będzie jechał prosto czy skręca
  • Odpowiedz
@JazzBlurr: Nie wtem czy nie zwracałem uwagi wcześniej czy co,ale ostatnio w Krakowie zauważyłem wysyp takich smieci, w ciągu ostatnich miesięcy kilka razy prawie zawał bo jakiś c--j nagle k---a wpieprza się przede mnie albo skręca gdzieś w boczną uliczkę i hamuje z d--y a kierunkowskaz sekundę przed manewrem albo w ogole w trakcie... non k---a ja nie wiem czy zdążę zareagować plus może on ma jakoś atak w aucie
  • Odpowiedz
@JazzBlurr: A mnie właśnie odwrotnie - bardziej w-------ą mnie "miejscowe Janusze", którzy wrzucą kierunek na 1-2 kilometry przed planowanym zjazdem. Jedziesz sobie normalnie w trasie, a tu nagle Janusz w swoim bolidzie wrzuca kierunkowskaz bo zobaczył znajomą brzózkę i zwalnia Cię do około 30 km/h "bo un zaroz skrynco " i co mu zrobisz?. Nie wiesz czy go możesz wyprzedzić (nie daj Boże jak wrzucił kierunkowskaz w lewo) i tak
  • Odpowiedz
@JazzBlurr: jeszcze bardziej p----------i są Ci, którzy jadą dość szybko a ty za nimi (oczywiście w normalnym odstępie) np. na autostradzie i w ostatnim momencie:

1. gwałtownie hamują, nie zwracając uwagi na to, czy coś jedzie za nimi czy nie
2. włączają kierunek 5m od skrętu
3. wchodzą w zakręt z prędkością 2km/rok
4. albo zjeżdząjąc z autostrady z lewego pasa (przy okazji z-----------c 160km/h) przecinają trzy pasy 100m od zjazdu <-- największy typ debili, których jeździ w Niemczech masa (mieszkam
  • Odpowiedz
@tomash-pl:

To, że pas jest tylko do skrętu w prawo lub w lewo nie zwalnia Cię z obowiązku włączenia kierunkowskazu

Oczywiscie ze zwalnia z wlaczenia kierunkowskazu. Jesli pas jest tylko do skretu w prawo to nie informujesz innych o swoim wyborze bo go nie masz. Mozesz jechac WYLACZNIE w prawo. Nie zmieniasz pasa ani kierunku ruchu
  • Odpowiedz
@Greed:
Tylko to nie ma zastosowania jesli pas jest tylko do skretu w prawo (badz lewo), bo ani nie zmieniasz pasa ani kierunku.
Pas nie zmienia kierunku jazdy. Nadal jest ten sam kuerunek
  • Odpowiedz
@Greed: Kierunkowskazy maja charakter informacyjny. Informuja o wyborze kierowcy (wtedy gdy kierowca ma wybor). Jesli jest mozliwosc jazdy prosto lub w lewo wtedy informujemy ktora opcje wybieramy. Jaki sens jest oznajmiac o skrecaniu w lewo na pasie wylacznie do skretu w lewo skoro w zadna inna strone jechac nie moge? Kogo zaskocze nieoczekiwanym manewrem ze skrecam w lewo na pasie wylacznie do skretu w lewo (oznaczonym poziomo i pionowo)?
  • Odpowiedz
@JazzBlurr: Największa indolencja to włączanie kierunkowskazu podczas zjazdu z ronda w momencie kiedy już się praktycznie z niego zjechało... Mało rzeczy mnie irytuje jak ta. Czy tak ciężko pojąć że kierunkowskaz włącza się w momencie gdy mija się zjazd poprzedzający?
Trzy zasady upłynnienia ruchu za pomocą kierunkowskazów
1. Każda zmiana pasa ruchu / kierunku jazdy sygnalizowana kierunkiem
2. Podczas skręcania kierunkowskaz włączamy przed rozpoczęciem hamowania. Przy niedużej prędkości odpowiednoo wcześniej
  • Odpowiedz
@dob3k: Miałem w życiu dwa razy sytuację kiedy byłem na pasie do jazdy prosto i widziałem obok samochód na pasie do skrętu bez włączonego kierunkowskazu. Te samochody pojechały prosto a ja uniknąłem kolizji. Brak kierunku plus inne czynniki pozwoliły mi się domyślić, że kierowcy się pomylą.
  • Odpowiedz