Wpis z mikrobloga

Mircy, postanowiłem zakupić moje pierwsze buty zatrzaskowe (wybór padł na SH-R088), ale zastanawiam się jeszcze nad wyborem systemu mocowania: SPD, czy SPD-SL? Śmigam rowerem crossowym wyłącznie po utwardzonych drogach i bardzo rzadko z niego schodzę (max 3-4 razy). Jestem bardziej nastawiony na SPD-SL, ale w internetach straszą dosyć ciężkim wpinaniem i wypinaniem buta. Proszę o opinie osoby, które użytkują SPD-SL. Jak na początku wyglądała wasza przygoda z tym systemem mocowania i czy jeździ się wam teraz wygodniej niż na zwykłych SPD?

#rower
  • 5
@wspodnicynamtb: R088 mają mocowanie pod SL jak i pod zwykłe bloki.
@Bartek404: Jeśli nie masz zamiaru chodzić, w zasadzie wcale schodzić z roweru to polecam, są mega sztywne i super się w nich jeździ. Bardzo łatwo się wypina, proponuję na początek bloki z luzem 7 stopni (żółte)

Tak jak napisałem, jak nie masz zamiaru wcale schodzić z roweru to super, a w innym przypadku zastanów się na zwykłymi i butami
@Bartek404: jeśli to nie szosa, to tylko SPD. W crossie mam SPD, w szosie SPD-SL. Buty do SPD-SL są sztywniejsze i słabo się w nich chodzi, bardziej uniwersalne są zwykłe SPD.
@Bartek404: mam te buty i mam do nich pedały 540 (?). Jeżdżę aktualnie na mtb i zdarza się teren. Z wpinaniem to bzdura jakaś bo masz regulacje naprężenia.

Nie wiem jak innym, ale mnie łatwiej i szybciej wpiąć się do spd-sl. Ale może to kwestia wprawy. Po jeździe w spdsl jak chciałem do spd wejść to te bloki i pedały wydawały się takie małe.
@ElCidX: Jakiekolwiek wycieczki powyżej 10m odpadają. Jak wsiadam na rower to chcę tylko jeździć, dlatego właśnie myślę nad SPD-SL :)
@Traviu: Widziałem na YT filmiki, gdzie jest pokazany proces wpinania i wypinania buta i wizualnie nie wygląda to na nic trudnego i skomplikowanego. Właśnie tak mi się wydaje, że przez większe gabaryty pedałów i bloków, wpinanie buta może być łatwiejsze niż w SPD.