Wpis z mikrobloga

Pracuję w firmie od dwóch dni. W planach jest dość fajny projekt, nad którym firma pracuje od dwóch lat. Mają działający prototyp, którego nie czuję. Dzisiaj zaproponowałem swoje rozwiązania, czyli przeniesienie logiki aplikacji z backendu na front. O dziwo bardzo dobrze to przyjęli i dostałem 2 tyg. na zrobienie prototypu (sam zaproponowałem taki termin). Zostałem project leaderem (PO DWÓCH DNIACH PRACY), wszyscy liczą się z moim zdaniem i uważają mnie za swego rodzaju guru "front-endu", chociaż musiałem tłumaczyć programistom od backendu jak widzę kwestie bezpieczeństwa, i dlaczego uważam, że ich rozwiązania są dość słabe i stare (od 10 lat używają w firmie ASP.NET).

Mam nadzieję, że niedługo będę mógł się pochwalić prototypem projetu, który naprawdę może okazać się mocnym punktem w światowym internecie.

Jestem strasznie zadowolony jak moja firma traktuje pracowników. Wykazują wielkie zrozumienie, jeżeli chodzi o godziny pracy. Dzisiaj pracowałem od 10 do 15, nikt nie miał problemu z tym, że wyszedłem wcześniej. Do tego mamy bardzo duże zaplecze 'rozrywkowe' - bilard, ping-pong, dart, ps4, xbox one, projektor 4K, ~1000 gier/filmów. 2x w tygodniu mamy zajęcia z dziećmi chorymi na autyzm i chorobę aspergera - pomagamy im grając, wykazując zainteresowanie - po prostu spędzamy z nimi fajne chwile. Bardzo podoba mi się takie podejście.

W Norwegii jestem z moją kobietą, która wspiera mnie i stara się maksymalnie odstresować, w sumie dzięki niej i dzięki jej namową szukałem tam pracy i wierzyłem, że może się udać. To jest naprawdę ważne, gdy masz osobę, która motywuje cię do działania. Panowie z tagu #tfwnogf - chcecie osiągnąć sukces - miejcie pasję i dzielcie się nią z odpowiednią osobą.

#rottownorwegii #emigracja #norwegia #webdev #programowaniekomputera
  • 42
  • Odpowiedz