Wpis z mikrobloga

@mamapoth: Mnie jeszcze bardziej zasmucił fakt, że do zwrotu mam...


Zastanawiam się dlaczego składki na ubezpieczenie odprowadzam dwa razy. Bo przecież jestem ubezpieczony z tytułu bycia studentem, to dlaczego z pensji też idą mi na to składki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Cash1337: Na pocieszenie. Wyobraź sobie teraz, ze jesteś emerytem, który jest bardzo przedsiębiorczy i masz własną małą działalność gospodarczą. Masz też udziały w jednej spółce cywilnej, a w tym miesiącu miałeś też fuchę na umowę zlecenie. Oczywiście składkę na ubezpieczenie zdrowotne odprowadzasz cztery razy.
@strzemiennego: Jestem zdania, że partie wolnościowe nie powinny głosić od razu tak radykalnych postulatów jak zniesienie obowiązku płacenia ZUSu, podatków dochodowych, czy składek na darmową służbę zdrowia. Wystarczy, że przenieść ten obowiązek na pracownika - otrzymywałby on całość którą płaci za niego pracodawca po czym sam musi rozliczyć się z ww. Myślę, że ludzie bardzo szybko stali by się leseferystami :)
@mamapoth: Nie ma sensownych alternatyw. W krajach rozwiniętych (czyli takich, których poziom służby zdrowia jest na poziomie, na którym chce być Polska) śmieją się ze Stanów, a większość Amerykanów (Demokraci wygrali) chce państwowej służby zdrowia.