Wpis z mikrobloga

@Jonarz:
Zastrzeżenie - nie znam Javy na poziomie wyższym niż składnia.

LastfmFavToSpotify/src/lastfm/MultiplePagesHandler.java
Co to za nazwa klasy:

GetSonglists

To jakiś funktor?

throws Exception

Nie jest to zbyt ogólne?

public String doInBackground() throws Exception


return "ERROR";

To jakaś konwencja Swinga, czy co? Jeśli nie - to bad design.

public void done() {

Łapanie wyjątku "Exception" i ignorowanie go to zła praktyka.

Na marginesie - bardzo bawi mnie pomysł, by wszystkie gettery/settery pisać
@Ginden: ale w tych stałych ja nie o plusikach ale o słowie kluczowym static (o modifierze), bo wartości stałych są takie same dla każdej instancji klasy

@Jonarz: zapomniałem napisać, że patrzyłem tylko na kod, bez wnikania w jego praktyczne zastosowanie, ale jako że #codereview to raczej jasne ;)
Na marginesie - bardzo bawi mnie pomysł, by wszystkie gettery/settery pisać jako getCostam, setCostam, jeśli nie ma tam żadnej logiki.


@Ginden: niektóre frameworki, np Spring MVC podczas automatycznego parsowania JSONa na obiekt wyszukują setterów: np set, jeśli nie znajdzie takiego settera, nie utworzy prawidłowego obiektu.

z getterami podobnie, podczas parsowania obiektu do JSONa framework wyszukuje wszystkie gettery i nimi pozyskuje informacje do zlepienia JSONa, jeśli nie znajdzie jakiegoś gettera, json body
@Ginden: @ppawel: dziękuję serdecznie, poczytam trochę o tym, o czym napisaliście i zapamiętam na przyszłość.

Na większym marginesie - czy odnoszę dobre wrażenie, że korzystasz z synchronicznego IO?


Szczerze mówiąc - nie wiem. Pod jakim hasłem tego szukać?
@Jonarz: Synchroniczne IO - nie możesz pobierać dwóch plików za pomocą jednego wątku, musisz poczekać aż jeden skończy się pobierać.
Asynchroniczne IO - plik pobiera się w tle (można to traktować jako stworzenie nowego wątku, który po zakończeniu pobierania znika) i wykonuje callback (w Javie to rozwiązuje się chyba przez klasę anonimową).