Wpis z mikrobloga

#komputery #sieci #siecikomputerowe mirki, w Was jedyna nadzieja. Mam służbowego lapka, gdzie w ustawieniach połączenia internetowego konieczne jest, aby połączenie szło przez firmowy proksy.pac. Niestety ten pakiet proxy uniemożliwia mi wejście na facebooka, czy nawet spotify. Jak można to obejść? Dodam, że mam utworzone "połączenie telefoniczne i sieć VPN" które nawet po ręcznym rozłączeniu, automatycznie się łączy i przez to wszystko kieruje na proxy.
  • 5
@Szlaufman: tak, a później wszystkie moje hasła lądują na serwerach typu vtunnel... nie dzięki.
Tak myślałem #mirko chvja się zna na sieciach. Do śmieszkowania i heheszkowania pierwsi, ale jak przychodzi co do czego to wolą oglądać śmieszne obrazki ze śmiesznymi filmikami. Gdzie są ci wszyscy programiści z wykopu co zarabiają po 15k ?
Nie się nie znamy tylko skoro szefu zablokował wykopy fejsbuki etc to chyba miał jakiś powód.. PS Ciężko zrobić cokolwiek jeśli VPN blokuje dostęp już od DNSów dostępowych czy zwyczajnie są dodane wyjątki w hosts czy nawet blokada w całej domenie sieciower... Chcesz mirkować i śmieszkować w robocie to jedynym rozwiązaniem jest jak zauważyłeś jest wyłączenie VPNa bądź zmiana na inny co może być ciężkie przy pracy w jednej domenie...