Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi gdzie robię błąd logiczny.

1. kupiłem samochód
2. w momencie zakupu posiadał homologację na polskie drogi
3. generował śmierdzące, niezdrowe spaliny
4. mimo to posiadał homologację na polskie drogi
5. prawo nie działa wstecz
6. chcą mi zakazać jazdy tym samochodem do miejsca w którym mieszkam/pracuję/robię zakupy itp.

PS. jeżeli komuś przeszkadzają samochody w mieście to przecież może wyprowadzić się na wieś.

#motoryzacja #prawo #samochody #oldtimery
  • 64
@Oldtimery_com: Logicznie rozumujesz, zgadzam się. Mam nadzieję, że dzięki takim "regulacjom", dostaną urzędasy po dupie za spowodowanie ekonomicznego zgonu centrów miast czy stref rozrywkowo - handlowych, bo 90% posiadaczy samochodów starszych niż 10 lat wybierze zakupy w mniejszym mieście zamiast kupna nowego samochodu. Na który ich nie stać.
@jesse__pinkman: Mowa o scislym centrum, a nie znam miasta w którym na starówce jest centrum handlowe. @Oldtimery_com: Miasto jest dla ludzi a nie dla samochodów. Dla mnie to jest dobry pomysl. Ludzie u nas najchętniej samochodem by podjechali pod witrynę w sklepie zeby im sprzedawca kiełbasę przez okno podal, bo spacer 200m będzie narażeniem ich zycia.
Centrum z mniejsza ilością aut tak naprawde dopiero przyciągnie ludzi, którzy teraz nie maja
@Slith: No widzisz to to jest trochę głupi przepis. Po co ciągle zmieniać prawo i budować kolejne zakazy. Wyobraź sobie taki przykład.

Kupujesz za milion maszynę do produkcji... kubeczków plastikowych.
Po tygodniu uchwalony zostaje zakaz produkcji i sprzedaży plastikowych kubeczków.

Jeżeli samochód był wystarczająco mało trujący 100 lat temu to jest wystarczająco mało trujący i dziś.
Mógł ustawodawca myśleć jak go dopuszczał do ruchu a teraz to nich czeka aż zgnije.