Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że wszyscy tak hejtują ten serial, gdyż jest on zwykłym kłamstwem, może nawet propagandowym. Serial ma niby pokazywać typową polską rodzinkę żyjącą w typowym polskim standardzie ("znad Wisły rodzinka jak ty"), a to gówno prawda, prawdziwa Polska rodzina we WŁASNYM kraju musi wyżyć z głodowej pensji i ledwo wiążąc koniec z końcem, okradani przez własną władzę z własnych pieniędzy, których już nigdy nie zobaczą, a ci? A ci żyją sobie beztrosko z dnia na dzień, nie martwiąc się o nic, jeżdżąc najnowszymi modelami BMW do najdroższych sklepów ze zwykłą żywnością (patrz: alma).

#telewizja #przemyslenia #seriale #oswiadczenie #propagandasukcesu #polska
CegielniaPL - Mam wrażenie, że wszyscy tak hejtują ten serial, gdyż jest on zwykłym k...

źródło: comment_uRUTpev1FxrBc9XL2ewHZGtJZDJLuxRK.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@meh0wski: no sorry, ale o co muszą martwić się osoby chodzące grzecznie codziennie rano do pracy?
W porównaniu do przedsiębiorców, którzy nie wiedzą, czy firma nie zbankrutuje, czy będą zlecenia, za co zapłaci pracownikom jak nie będzie, co się wydarzy jutro itp. Prowadzenie własnej działalności umożliwia zarobienie dużych pieniędzy, ale wiąże się z ogromnym stresem i ryzykiem.

Więc nie mów, że tacy ludzie żyją bardziej beztrosko niż osoby z pewnym,
  • Odpowiedz
  • 0
@jestem_bordo: Ale oni nie potrzebują dużych pieniędzy, tylko tyle by móc żyć na poziomie zachodniej Europy, pozwolić sobie na jednorodzinny dom z ogródkiem i te przykładowe bmw z kilkuletnim stażem. Czemu niemiecki pracownik może tak żyć, a Polski nie? Czemu mimo dobrze wykonywanej pracy musi być traktowany jak drugiej kategorii? Nawiasem mówiąc pochwalisz się swoją pracą, za którą masz ponad średniej krajowej?
  • Odpowiedz
@jestem_bordo:

Niemiecki pracownik może tak żyć, bo to jest niemiecki pracownik. Niemcy są po prostu bogatszym państwem. Jest to niesprawiedliwe, no ale tak już jest.


Głupszej opinii dawno nie słyszałem. Niemcy, jakbyś nie wiedział, w międzywojniu byli Somalią Europy, lecz udało im się postawić na nogi.
  • Odpowiedz
@CegielniaPL: Zarobki w polsce powoli się podnoszą, więc za XX lat polska (mam nadzieję) dogoni zachodnią europę pod względem zarobków.

Jak narazie szału nie ma, ale nie zgodzę się, że jest taka okropna bieda w polsce, bo jednak duży procent polaków może pozwolić sobie na normalne życie.
  • Odpowiedz
@CegielniaPL: Duży dom pod miastem (własna przestrzeń ale i bliskość cywilizacji), przestronny samochód, rodzice dobrze wykształceni pracują umysłowo, ładne i zadbane dzieci, pogodni sąsiedzi starzejący się z wdziękiem i goniący za każdą modą, żadnych wyższych wartości czy moralnych problemów (mając taki samochód przecież nic więcej już cię nie interesuje).

Tak jak małe dzieci oglądając Spidermana zamykają oczy i wyobrażają siebie jako głównego bohatera. Tak i setki tysięcy Polaków widząc ten
  • Odpowiedz
@CegielniaPL: Pisanie takich debilizmów idealnie pasuje do typka, który na koniec polskiego wyrazu dodaje PL w nicku. Jestem biedakiem, oglądanie bogatych ludzi mnie boli. Na szczęście nie tylko ja tak mam, a większość polskich rodzin (dane sporządzone przez Cegielnia1998PLPolska). Telewizja kłamie!

W Polsce jest o wiele lepiej niż było kiedyś, to i programy w telewizji się zmieniają. Pogódź się z tym i skończ szukać aprobaty wśród Wykopków.
  • Odpowiedz