Wpis z mikrobloga

#cebuladeals
Jezeli ktos szuka chmury o duzej objetosci, w ktorej moglby trzymac pliki nie bedace jakimis prywatnymi danymi, ale ktorych strate mocno by odczul, to polecam Baidu yun.
Sama chmura ma ponad 2 TB, ograniczenie plikow do 4 GB, nie zauwazylem zadnych ograniczen co do dziennego transferu. Upload na chmure wysyca mi lacze, download tez nie jest zly, w zaleznosci od pory waha sie od 1 do 2 MB/s.

Tutaj jest krotki tutorial jak zalozyc konto:
http://www.taigeair.com/how-to-get-2tb-with-baidu-pan-disk-for-free-for-life/

Przed uploadem plikow szyfruje je trucryptem z haslem, a potem pakuje winrarem z innym haslem, ponadto nie trzymam tam zadnych plikow, ktore zawieralyby dane prywatne.

Jezeli ktos sie boi " bo to chinskie!" to witam go w latach 90 dwudziestego wieku, moze za 20 lat sie zdecyduje.

Popularna chmura jest 360 Yunpan. Przewyzsza Baidu pod wzgledem objetosci, ale upload w Polsce jest tragiczny, moze dla kogos innego bedzie to dzialac lepiej.
  • 24
Before, China’s free storage services are mainly focused on storage capacity under 15GB. But in Aug 13, 2013, Kingsoft Cloud officially announced that the company has received $ 20 million investment.Supported by the financing, Kingsoft Kuaipan, a service under Kingsoft Cloud, offers a 100G free storage service to personal users.


Then Qihoo 360 said that they offer users 360 GB of permanent free space.

Then Baidu said: Pay 1 RMB, and you'll
@Coolek: Prawilna chmura. Tylko nie wiem dlaczego pobiera mi mi z max prędkością ~233 kb/s mimo, że upload z maksymalną prędkością mojego łącza (UPC 120).

Pobieranie torrentów na chmurę działa wyśmienicie. Mógłbym napisać, że pliki ściągają się z torrentów w sekundę, ale na pewno trafiłem na torrenty, które ktoś wcześniej zlecił do pobrania.
@goodbye_cruel_world: Zalezy od godziny. Jezeli idzie wolno warto zatrzymac sciaganie na chwile i wlaczyc ponownie. Plus, pobierac przynajmniej 4-5 plikow jednoczesnie.

Tez slyszalem ze chmura porownuje md5 plikow i jezeli maja juz jakis plik na serwerach, to wszystko trwa sekunde.
@Dru: Sprobuj sie zalogowac. Na razie masz 5 GB, musisz sie zalogowac w aplikacji mobilnej, i tam przeklikac, zeby odkryc opcje 2 TB.

Jezeli ktos chce wpisac te chinskie znaki to mozna sie posilkowac albo pleco na androida, albo slownikiem:
http://www.mdbg.net/chindict/chindict.php
Klikamy na pedzel, przerysowujemy znaki, znajduje nam i przekopiowujemy do captch ;P

Po wpisaniu tych znakow autmatycznie przenosi mnie na baidu yun tej osoby, a nie chce wylapac bana za