Wpis z mikrobloga

Mirki, jest może na pokładzie lekarz laryngolog? Mam spory problem z uchem. Czyściłem sobie wczoraj ucho patyczkami (jak się dzisiaj dowiedziałem tego się nie robi). Po jakiejś chwili od tego momentu dostałem dolegliwości. W uchu okropnie mi piszczy przez co gorzej nim słyszę i dodatkowo mam uczucie zatkania. Coś takiego jak lecimy samolotem ... Rano udałem się na SOR - dyżur otolarygologiczny. O wizycie mówił nie będę za dużo bo szkoda klawiatury. Pani Doktor zajrzała do ucha i stwierdziła że błona bębenkowa jest cała. Stwierdziła że trzeba zrobić mi badanie słuchu ale mam pecha bo dzisiaj poradnia w szpitalu nie działa więc badania mi nie zrobią. Dostałem receptę na:

Milgamma 100
Pecto Drill - tabletki do ssania
Otrivin
Metypred

Dostałem skierowanie do poradni otoloaryngologicznej do której mam się zgłosić w przyszłym tygodniu. Jeżeli dolegliwości nie zaczną ustępować w ciągu 2 dni, mam się zgłosić znowu na SOR. Lekarka była generalnie mało uprzejma. Pytała mnie czy ze skaleczeniem też od razu idę do chirurga ( ͡º ͜ʖ͡º) Cóż uszkodzenie błony bębenkowej to chyba jednak ew. poważniejsza sprawa ...

Na skierowaniu mam wpisane: Niedrożność trąbki słuchowej prawej.

Trochę panikuję bo chcę podjąć się zawodu w którym słuch musi być bez dyskusji dobry. Miałem badany słuch w zeszłym roku i wyniki były bardzo dobre.

Jakieś pomysły może macie? (poważne ;) ) Czy nie trollować i czekać na rozwój sytuacji?

#medycyna #lekarz #laryngologia #choroby #chorujzwykopem #szpital #ucho #pomocy
  • 4
@szczurek_87: miewałem takie rzeczy kilka razy z uchem. po prostu bród się tam dostał i rozwinął w bakterie, które zatkały ucho. na dyżurze powinni ci ucho przepłukać i przeczyścić. jak masz opcję, to kup sobie sporą strzykawkę i przepłucz ucho w głębi kilka razy wodą ciepłą z mydłem. tylko lepiej weź przegotowaną, bo nie wiem czy ta z kranu nie będzie zbyt ostra jak na, powiedzmy, stan zapalny
@szczurek_87: Ja miałam identyczne objawy jak miałam zapalenie ucha i przebitą błonę (też patyczki ;D), więc bym poszłam na Twoim miejscu do innego lekarza, bo z uszami nie ma żartów, szczególnie, że musisz mieć dobry słuch. Absolutnie nie wlewaj żadnej wody do ucha, bo jeśli to jednak perforacja błony to wręcz trzeba unikać kontaktu woda-ucho.
@amidja: Dziękuję za odp. Mam jednak zaufanie że nie doszło do perforacji błony. W końcu oglądał to ucho lekarz specjalista ze szpitala. Fakt że zajrzała tam tylko lub aż swoim okiem... Chociaż generalnie to zostałem potraktowany pogardliwie, złośliwie i jak intruz. Nie będę cytował tekstów jakie leciały bo szkoda moich nerwów.

Jutro miałem mieć wolne, ale muszę iść do pracy. Nie będę chyba leciał na inny SOR. Stresuje się tym trochę