Wpis z mikrobloga

Wiele osób myśli, że za ten paskudny budynek przy wrocławskim Rynku odpowiadają Polacy.

@krisip: Dzięki za wyprowadzenie z błędu! :)

Warto dodac ze znajduje sie tam dosc ciekawa winda jezdzaca dookola bez zatrzymywania sie.

Kiedys byla ogolnodostepna, obecnie wejsc mozna tylko w dni otwarte.

@PurpleHaze: Człowiek uczy się przez całe życie. Chętnie bym się tą windą przejechała. Wiadomo czemu nie jest dopuszczona do codziennego użytku?
@Famina: nie znam oficjalnych powodow ale wskakiwanie i wyskakiwanie do jadacej kabiny moze powodowac przytrzasniecie kogos miedzy kabiną a stropem piętra. Pamiętam ze trzeba bylo refleksu bp dość szybko jechala i jak czlowiek podjal decyzje ze trza wyjsc to juz bylo jaies 30cm skoku w dol ;P
@nofink: @PurpleHaze: @krisip: @Famina: to ja dodam kilka rzeczy od siebie. po pierwsze budynek widoczny na zdjęciu został wybudowany po rozbiórce dwóch kamienic, które były w tak złym stanie technicznym, że same by się w końcu zawaliły. jako ciekawostkę mogę dodać, że Breslau jako pierwsze miasto w III Rzeszy miało otrzymać nową architekturę rynku. Wszystkie kamienice miały zostać wyburzone, a w ich miejsce miały stanąć monumentalne budowle, takie
@Famina:
Taka winda jak tam jest także w budynku bodajże Urzędu Miejskiego w Katowicach, ostatnio widziałem ją na chodzie około 4 lata temu i można było się przejechać :-)