Wpis z mikrobloga

@dawid-rams: nikt ci nie bedzie problemu robił, pracodawca jak bedzie chciał cie zatrudnić to zatrudni, dostaniesz tymczasowy NIN, jak sie zapytają czy masz to powiesz, że jesteś w trakcie załatwiania i czekasz na wyznaczenie terminu rozmowy w sprawie NIN. I tyle, znam osoby co dopiero po roku dostały NIN
@szancik: nie powiem ci jak sytuacja teraz wygląda, ale kiedyś trzeba było mieć kilka dokumentów potwierdzających twój adres zamieszkania i paszport/dowód osobisty. Najlepiej jakbyś miał jakis rachunek z urzędu/banku lub innej instytucji zaadresowany na siebie, czy list od pracodawcy, umowa o prace itp. Nie wiem jak to wyglada teraz, jak ja zakładałem konto 10 lat temu to sprawdzali i kserowali wszystkie moje papiery. Im więcej tym lepiej, ale na pewno sytuacja
@dawid-rams: masz już jakiś adres gdzie będziesz mieszkac? Jeśli tak, to dzwoń o spotkanie w sprawie NINU z Polski i powiedz, że najwcześniej dasz radę w przyszłym tygodniu się zjawić. Oni przed spotkaniem wysyłają listownie date kiedy masz spotkanie itd. Jeśli taki list pokażesz pracodawcy powinno na początku wystarczyć i potem doniesiesz NIN.