Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie.
W domu mam internet z Plusa (stara umowa z limitem 15GB).
Dzisiaj do ojca zadzwonili z Plusa z ofertą LTE bez limitu za 30zł przez pół roku, potem 50zł. Brzmi to trochę podejrzanie dla mnie. Zwłaszcza, że czytałem o nadużywaniu Fair Usage Policy. Rozważałem z nim przejście do Play, a teraz jednak ojciec byłby nią zainteresowany, ale nie chciałbym żeby w razie drastycznego lejka męczyć się przez resztę roku (umowa na rok). Jak mógłbym mu udowodnić (na razie próbowałem bezskutecznie), że lepiej byłoby przejść do Play (oferta tylko SIM bo router mam bez limitu na zawsze za 5 dych, a tam lejki nakładają rzadko)?
#internet #lte #plus #powerlte #play #pomocy
  • 17
  • Odpowiedz
@TheLaw: W plusie po 40 GB dostaniesz lejek 0,5 mbps.

Bierz play, za 45 zł masz nielimitowane lte i 3g i to w ofercie na kartę czyli bez umowy żadnej.
Limit to niby 100 GB, ale tak jak piszą w regulaminie, przytną jeśli będziesz zbytnio obciążał w godzinach szczytu.
Ja normalnie używam, jak ściągam to nocami albo przed południem i w tym miesiącu pobrałem 270 GB już i bez lejka.
Ogólnie
  • Odpowiedz
@ElCidX: Z tym lejem po 40GB to jakaś reguła?
Myśle, że z ofertą stacjonarną Play byłoby najlepiej. Router mam (z tego co czytałem nie ma simlocka), więc oferta Play (http://www.play.pl/oferta/play-internet/play-online-tylko-sim/) jest atrakcyjna, mam antenę zewnętrzną więc powinno łapać (teraz w Plusie mam 1 stabilną kreskę).
Tylko że tacie trochę ciężko przemówić, bo mu się nie chce specjalnie jeździć 30km w jedną stronę do salonu
  • Odpowiedz
@ElCidX: Pokazałem ojcu i bratu tę pfertę na kartę. Brachol stwierdził, że fajna sprawa, mógłby sobie brać kartę do telefonu do szkoły ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale ojciec dalej mówi, że skoro jakoś chodził ten plus, to mógłby na ten rok. Żeby potem nie żałował, raz przejechaliśmy się na orange'owym CDMA
  • Odpowiedz
@miiihau: Niestety nie, w mojej wsi tel stacjonarne wszyscy już dawno zlikwidowali. Moja chrzestna ma jeszcze do Neostrady.
W mojej gminie nie kładli i nie mają planów kładzenia światłowodów, we Wrześni i okolicach niedawno to robili
@ElCidX: Sporo tego. Będzie co czytać( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Czytałem (ale pewien nie jestem) że ta oferta jest do końca lutego, więc trochę wujowo
Za tydzień kończą mi się ferie, bym poszedł do salonu i się spytał
  • Odpowiedz
@TheLaw: Którą ofertę masz na myśli? Abonament z LTE bez limitu? Oferta jest dostępna do odwołania.
Starter zasięgowy, o którym wcześniej pisałem, powinien być również dostępny w salonie za darmo.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Może mi się przewidziało. Za tydzień pójdę do salonu i sie spytam.
Tylko jutro lub pojutrze znów zadzwonią i nwm czy ojciec sie zgodzi na te ofertę. Jemu by te 30zl przez pol roku odpowiadalo. Ogólnie cebula u niego motzno...
  • Odpowiedz
@TheLaw: dowiedz się kiedy u Was światełko kładą, bo cały powiat jest teraz regularnie pokrywany. W ciągu dwóch miesięcy wchodzą do mnie. Może warto przeczekać.
  • Odpowiedz