Wpis z mikrobloga

Mireczki, #ios czy #android? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Porównałem niedawno dwóch topowych przedstawicieli smartfonów wagi lekkiej - Srajfona 6 i Galaxy Alphę. Jakieś uwagi? Jest się do czego przyczepić? ( ͡º ͜ʖ͡º)

http://onetech.pl/1vs1-iphone-6-kontra-galaxy-alpha/

#idafttestuje <----- subskrybuj, jeśli podobają Ci się moje wpisy

Pobierz iDaft - Mireczki, #ios czy #android? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Porównałem niedawno dwóch topowych p...
źródło: comment_HuM0xWygWHcTdEsTSp4DpXERkEsWMTqH.jpg
  • 20
@Pacjent: No tak ale np aparat w HTC z softwarem do robienia zdjęć (porównywałem HTC one i S5) , jest nieporównywalnie lepszy od samsunga i wątpię żeby mu dorównał nexus. Cały software w HTC jest fajny i w miarę funkcjonalny,. A z tego co wiem to można też kupić wersje HTC z czystym Androidem (tylko nie wiem czy na rynku polskim). ( ͡º ͜ʖ͡º)
@I_try_to_talk_to_you: Aparat w HTC jest lepszy? Chyba w ilości szumów i wielkości pojedynczych pikseli. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio, może i oprogramowanie ma lepsze, ale co mi z tego, skoro ja np. robię zdjęcia przez VSCO Cam (świetnie dobiera WB), a optyki słabej optyki niczym sie nie przeskoczy.
@iDaft:
@wysuszony: robiliscie fotki HTC i samsungiem? Ja robiłem i mi za każdym razem wychodziły gorsze. Ok może jakbym w samsungu coś poustawial, w każdych warunkach inaczej ( i się może jeszcze pomodlil), to wyszły by lepsze. Ale do zastosowania wyciągnij aparat i zrób jak najszybciej, żeby wrzucić na Mirko ( ͡º ͜ʖ͡º)(patrz moje ostatnie wpisy)czy zapisać jako notatkę, to HTC wygrywa, bo robi lepsze
@I_try_to_talk_to_you: Tryb automatyczny w zupełności robi robotę, jedynie co to kuleje przy naprawdę kiepskich warunkach oświetleniowych. Jak oglądam fotki z M8 w Internecie (w tym z Twoich wpisów), to nawet stary S3 robi dużo lepsze. Może trafiłeś jakiś trefny moduł aparatu w tym swoim S5? Nie wiem też skąd pomysł że M8 robi fotki szybciej, a co dopiero lepiej, skoro ten rodzaj aparatu który zastosowali to po prostu nieudany eksperyment.
@iDaft: widziałeś specyfikację alphy i mi4 ? Do tego design mi4 niszczy alphę bezkonkurencyjnie. Mi4 ma świetny ekran full hd 441 ppi (331 ppi dla alpha i tylko 720p), 3080 mAh baterię(1860 dla Alpha lol przy 4.7''), 3gb ram dla mi4 (2gb dla alpha) cena podobna obu i ze dwa razy tańszy od srajofna 6. Ze srajonem 6 może konkurować dobrze Mi Note Pro, który masakruje w swoim przedziale cenowym.
@I_try_to_talk_to_you: Nie wiem czy mówimy o tym samym Samsungu, ale Alpha strzela 6-10kl/s (w dzień, w nocy włącza się sprzętowa stabilizacja), co jest wynikiem kilkakrotnie wyższym, niż średnia wszystkich smartfonów obecnie dostępnych na rynku.

Nie mam obecnie pod ręką HTC, ale nawet patrząc na zagraniczne porównania:
(od lewej: SGS 5, ip6, M8)
- Praca pod światło - patrz jak bardzo spada w htc odwzorowanie kolorów, białe drewno jest żółte, liście latem