Wpis z mikrobloga

Podróżuję sporo pociągami i muszę powiedzieć, że jest coraz lepiej. Nie chcę tutaj wychwalać nie wiadomo jak ale ciągle słucham narzekania jak to źle i jak bardzo jesteśmy zacofani a mój widok jest zupełnie inny. Siedzę właśnie w II klasie. Są gniazdka, jest WiFi, w toaletach ciepła (!) woda w kranie, zamiast ręczników są te dmuchawy jak w galeriach, wszystko z obiegiem zamkniętym. Każdy ma lampkę nad sobą, po 6 miejsc w przedziale, nawet te w II klasie dadzą się posunąć do przodu.
Żeby to jeszcze był najwyższy standard Pendolino czy jakiś inny międzynarodowy ekspress ale to jest najzwyklejszy w życiu pociąg międzymiastowy. Nawet w PR wracałem ostatnio z Gdańska do Olsztyna i były takie "luksusy".
Sterowanie oświetleniem, temperaturą, głośnością odbywa się za pomocą panelu dotykowego.
Komfort jazdy w porównaniu do auta jest nieporównywalny. Jestem wysokim chłopakiem i jazda np. 6h samochodem to dla mnie udręka, w pociągu sobie wstanę, pochodzę, jak mniej ludzi w przedziale to sobie można zdjąć buty i ułożyć się na dwóch siedzeniach.
Tyle lat i żadnego robactwa i w tym sezonie tylko raz udało mi się ponarzekać na padnięte ogrzewanie w moim pociągu.
Tablica elektroniczna tylko na stacjach wskazuje 0km/h a tak w normalnej trasie prędkość wynosi 80-120km/h. Na niektórych trasach pociąg bije samochód na łeb na szyję.

Oczywiście, jak ktoś ma rodzinę 2+3 to pociąg zapewne nie ma ekonomicznego sensu (chociaż kto wie, pojawiła się KDR w PKP Intercity i cenowo wygląda to bardzo fajnie bo dzieciaki dostają zniżkę do zniżki i można podróżować za grosze... wcześniej były oferty relacyjne czy biletobrania które też pozwalały za 30 zł przejechać z jednego końca Polski na drugi). Ale fajnie tak wziąć z dzieciakami pojechać gdzieś i zamiast cisnąć się w samochodzie wykupić 5 miejsc obok siebie i zamiast słuchać radia w samochodzie pograć z dzieciakami w Monopoly :)

A moi drodzy w rozkładzie grudzień 2015/16 będzie jeszcze lepiej :) Fajnie, że mamy czasy w których można będzie zamienić wóz na pociąg.

#pkp #kolej #polska #pociagi #oswiadczenie
  • 14
@Nutaharion: to o czym piszesz do niedawna było pierwszą klasą w pociągach Intercity TLK. Bywa, że niektóre wagony pierwszej klasy udostępnione są jako klasa "2", też jechałem parę razy w takim wagonie.
Wszystko pięknie i cacy, ale przez Pendolino usunięto wiele połączeń pociągów TLK, w ich miejsce wskoczyły "kiblowozy" interregio. Do niedawna jeździłem na trasie Katowice - Wrocław TLK, teraz muszę jeździć InterRegio, gdzie komfort podróży jest gorszy, a dodatkowo pociągi
Naprawdę nie narzekałam na pociągi, dopóki nie musiałam czekać na nie i kombinować jak tu się przesiąść,żeby dojechać do domu. Jedziemy sobie wszystko fajnie, jeb pociąg staje po 10 minutach ( a czekałam na niego 40 minut na mrozie ( ͡° ʖ̯ ͡°)) przychodzi konduktor i mówi: pociąg będzie stał w polu przez kilka godzin, za niedlugo podstawimy nowy. Podstawili nowy, wszyscy do tego pociągu się rzucili, niektórzy