Wpis z mikrobloga

Istnieje sposób na sprawdzenie dostępności aero2 nie posiadając sim? Chcę się upewnić przed zamówieniem; zamierzam korzystać z aero na smartfonie obsługującym HSDPA 900, więc nie powinno być problemu.

Wchodzę w ustawienia - sieci komórkowe - tryb sieci: WCDMA/GSM - operatorzy sieci i w dostępnych sieciach mam tylko Play/Plus/Tmobile/Orange (wszystkie 2G/3G). Nie jestem w zasięgu aero2 czy po prostu bez karty sim nie da się tego sprawdzić?

#internet #android #aero2 #pytanie
  • 12
@Erblej: @przemek6085: Widziałem już te mapy. Teoretycznie jestem w zasięgu. Ale bardziej chodzi mi możliwość sprawdzenia czy telefon "widzi" taki rodzaj sieci i czy bez problemu będę mógł się do niej podłączyć.

Aero wymaga HSPA+ a telefon obsługuje HDSPA. Nie będzie problemu z nawiązaniem połączenia?
@ciekawylogin: i mój telefon też widzi tylko 4 podstawowe sieci, dopiero jak włożę kartę aero2 to wyświetla wtedy na pasku powiadomień jako Plus/Aero2 i muszę mieć włączony roaming danych, kiedyś zdaje się, że działało bezpośrednio i np. przy przesyle danych wyświetlało H, a nie R (roaming)