Wpis z mikrobloga

Po paru dniach użytkowania #windowsphone muszę przyznać, że system jest strasznie responsywny. Jestem zaskoczony jak to wszystko szybko pracuje, biorąc pod uwagę, że mam nawalone dużo "ruszających się" kafelek. Co do kafelek, wcześniej miałem mieszane uczucia, jednak teraz muszę przyznać, że korzystanie z pulpitu jest bardzo wygodne. Wszystko ustawiłem pod siebie, co w androidzie nie było możliwe, bo widgety trzeba było poprzerzucać na kilka ekranów co było dla mnie niewygodne i dlatego nie korzystałem z nich. Tutaj skróty do aplikacji przy normalnej wielkości pracują jako powiadomienia, dzięki temu mogę korzystać z wielu aplikacji, z których na androidzie nie korzystałem.

A propos aplikacji. Jest ich mniej niż na androidzie, ale z innych korzysta się wygodniej niż na andku. Więc coś za coś. Dodam, że telefon brałem bardziej do zapoznania się z systemem, sprawdzenia jak się #windowsphone zmienił na przeciągu kilka lat (ostatni kontakt w hTc HD2) i jestem miło zaskoczony. Myślę że zostanę dłużej przy #bojowkawindowsphone, bo jako smartfon jest systemem idealnym i do korzystania, gdy obok nie ma komputera jest świetny.

Jeszcze jedno, nie rozumiem ludzi narzekających na to, że #lumia930 ma słabą baterie. Nie siedzę z telefonem cały czas, mam od tego laptopa. Na telefonie nie gram (no chyba że jakieś Wordament czy Angry Birds) bo mam od tego PC albo konsole. Bateria trzyma podobnie jak w S4 więc jest ok. Nie rozumiem ludzi, którzy mają problem z ładowaniem co dziennie telefonu... Dla mnie to normalne i każdy wcześniejszy telefon z #android tak użytkowałem...

Podsumowując... #lumia930 zostaje jako główny telefon i sądzę, że zostaje na dłużej, a #galaxys4 również zostaje, ale jako wideo rejestrator + navi do samochodu (szkoda mi zakupionych aplikacji xD)

#oswiadczenie #feels
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaskaderMike: Na Androidzie korzystam z Sygica. na WP podobno dobry jest ten HERE Drive, na razie nie miałem okazji sprawdzić jak działa, ale jak tylko będę miał okazje to napiszę małe porównanie i Cię zawołam. :)
  • Odpowiedz
@manix93: Lumie 930 mam od sierpnia. Definitywnie najlepszy telefon jaki mialem. Co do lądowania, przy słuchaniu codziennie spotify w drodze do pracy i z pracy, Tylko Mirko, net, kilka rozmów sms dziennie - laduje raz na 1,5 - 2 dni
  • Odpowiedz
@ckbucu: Cumplowi bateria trzyma 2 dni, w drodzę do uczelni slucha muzyki, czasami na wykładzie w coś pogra. Nie rozumiem o co chodzi, że bateria krótko trzyma, jest lepiej niż miałem na Andku. Teraz przez 6,5h wzięło mi 15%, a ~2 godziny siedziałem na necie + kilka telefonów...
  • Odpowiedz