Wpis z mikrobloga

@espectsorka: ile kasy potrzebuje na start? czy niemiecki jest wymagany koniecznie, czy np dam rade sobie z dobrym angielskim w miedzyczasie przyswajając niemiecki ? cieżko jest o prace ? jakie jest nastawienie do Polaków ?
@rvek: mogę ci odpowiedzieć z mojej perspektywy, ja nie pracowałam przez agencje ani nic Pracowałam na barze w hotelowej restauracji i na recepcji w dosyć małej miejscowości. Nastawienie do Polaków było jak najbardziej w porządku, często mówili że Polki takie ładne itd xP nie spotkałam się z żadnym wyśmiewaniem ani nic z tych rzeczy. Nawet jeśli przekręciłam jakieś słowo i wyszło coś głupiego to nikt się z tego nie śmiał, bardzo
jak jesteś jakiś java developer albo uderzasz w jakieś korpo to tam będą śmigać po angielsku

@espectsorka: raczej tylko w amerykańskich korpo na terenie Niemiec, bo w Niemieckich deweloperzy javy komunikują się po niemiecku głównie. Nawet obcokrajowcy tam pracujący.
@espectsorka: chciałem przez to powiedzieć, że taka praca nie będzie komfortowa jak się nie rozumie co ludzie w okół mówią, nie że pracownicy korporacji niemieckich angielskiego nie znają.