Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego wpisu

Dostałem kontrakt na rok z możliwością przedłużenia. Zaczynam w poniedziałek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Finansowo trochę poniżej oczekiwań (500 000 NOK brutto), ale obiecują bonusy za projekty, więc nie powinno być najgorzej.

Póki co jestem pełen stresu, bo na przeprowadzkę mam kilka dni. Do tego czeka mnie kupa załatwiania formalności na legalny pobyt, itp.

Jakby ktoś chciał śledzić moją przygodę z programowaniem fjordów w Norwegii, zapraszam do obserwowania tagu:

#rottownorwegii

#praca #norwegia #programowanie #chwalesie

wołam:
@bazingaxl:
@platkiowsiane:
@znikajacypunkt:
@jrider:
@seelk:
@slawek89:
  • 32
  • Odpowiedz
@rotto: powodzenia kumplu! takie coś mi się właśnie marzy i dlatego chce zostać programistą, żebym w przyszłości mógł też odwiedzić inne kraje, a Norwegia wygląda strasznie ciekawie!
  • Odpowiedz
@rotto:

6 lat doświadczenia (24lvl)

Hmm, mam dwa pytania, jeśli oczywiście można je zadawać :D
1. Skoro masz 24 lata i 6 lat doświadczenia, to znaczy, że w wieku 18 lat(?) już pracowałeś? Przecież wtedy to jeszcze nie masz skończonej szkoły, chyba, że zdalnie, ale to i tak wydaję mi się trochę dziwne. :P
2. Jak długo już programujesz?
  • Odpowiedz
@morsisko: Programuję od 13 roku życia, w wieku 18 lat dostałem pierwszą, właśnie zdalną pracę. Było to oprogramowywanie mikrokontrolerów w C. Pisałem po szkole, w weekendy. Czyli dostawałem jakieś zadanie - np. zrobić silnik animacji UI (zaprogramować to w C nie było wcale tak prosto, bo cały ekran 320x240px odświeżał się ok 2 sek). Musiałem oprogramowac odpowiednio zoptymalizowany algorytm, który odświeżał tylko te pixele, które zmieniły się między sekwencjami.
To
  • Odpowiedz
@rotto: No to ładnie, mi wydaję się trochę nierealne (oczywiście mówię o mojej osobie), jak na razie to potrafię jedynie pisać jakieś proste gry typu Snake, skakanie przez kominy, no ale jak to mówią, "nie od razu Rzym zbudowano", no cóż, z mojej strony mogę chyba tylko życzyć powodzenia. :)
  • Odpowiedz
@morsisko: Jak jesteś w stanie napisać snake, to jesteś w stanie napisać wszystko IMHO. Głównie liczy się alogrytmika, jeżeli wiesz jak z punktu A dojść do punktu B, który jest finalizacją projektu, jesteś w stanie zrobić wszystko. Nieznajomość języków nie przeszkadza, jeżeli znasz dobrze chociaż jeden, dwa - kolejnych jesteś w stanie nauczyć się bardzo szybko. Ja zazywczaj, gdy uczę się jakiegoś nowego języka, robię z tego startup.

Ważne w
  • Odpowiedz
@rotto: Ja jestem raczej zbyt młody, żeby wiązać to z pieniędzmi, ogólnie u mnie się zaczęło tak, że chciałem napisać prosty skrypt do gry, w sumie nawet nie wiem czemu ale udostępniłem go w internecie, ludziom się spodobał i to dało mi motywację, żeby uczyć się dalej :D
  • Odpowiedz