Wpis z mikrobloga

poszedłem do fotografa

psze pana, ile kosztuje wywołanie zdjęcia legitymacyjnego z pliku?

PIŃĆ ZŁOTY ZA 4 SZTUK

a wywołanie normalnego zdjęcia 10x15?


ZŁOTÓWKIĘ PLUS 2 ZŁOTYCH ZA OTWARCIE NOŚNIKA

no to wywołałem sobie odbitkę 10x15 zawierającą 8 zdjęć którą można zrobić w gimpie w jakieś 5 minut.

1 zł / 8 zdjęć = 0,12 zł
5 zł / 4 zdjęcia = 1,25 zł

90% taniej. taguję #cebuladeals i czuję dobrze #poznan­­­ski skąpiec xD
#fotografia #cebula
  • 43
@padobar: Ale Ty wywołałeś jedno, więc zapłaciłeś 3 zł, więc zaoszczędziłeś łącznie 2 zł (bo 4 zdjęcia chyba by starczyły). To tak, jakbyś chciał się napić i porównał cenę 1l Pepsi z Piotra i Pawła (3zł) i wielkiej dolewki z KFC (5zł) i mówił, że przy nieskończonej ilości napoju cena litra Pepsi z KFC dąży do zera, więc bardziej opłaca się kupić wielką dolewkę.
tak naprawdę wywołałem 2

@padobar: Czyli zaoszczędziłeś 2 zł i zostałeś z bezwartościowymi zdjęciami. Przeróbka zdjęcia i targi u fotografa zajęły najmniej 15 minut, nawet nie liczę powtórnego przyjścia, bo pewnie nie miałeś laptopa ze sobą, tylko przerabiałeś w domu i musiałeś jeszcze raz udać się do punktu. Ale nawet licząc tylko te 15 minut, to masz zysk 8zł/h. Jakbyś wybrał się na grille politechniki i zbierał jedną zwrotną butelkę co
@padobar: Tyle, że wcześniej musiałeś poświęcić czas na naukę instalacji, konfiguracji i obsługi komputera oraz gimpa, a także poświęcić te 5 minut na zrobienie zdjęcia. Musiałeś też zainwestować w komputer i akcesoria, na którym mogłeś to zrobić, Internet za pomocą którego pobrałeś instalkę, i prąd na te wszystkie czynności. Komputer wraz z upływem czasu traci na wartości, należałoby też wliczyć wartość amortyzacji.

Podejrzewam, że suma summarum miało to razem wartość większą
@padobar: ty ty ty cwaniaczku byłes tam gdzie robiłes te foto dyplomowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo mam ten sam problę że na drugi stopień inny rozmiar zdjęcia :v a na miejscu za dwie dyszki w cw ponoć robią
@rotero: jestes fotografem czy jest inny powod takiego pysznego buludupki? xD

@padobar: tez tak robie, od 6 lat jak potrzebne jest mi foto do jakis gowno-dokumentow to drukuje taka fotke, ktora kiedys od fotografa wzialem xD