Wpis z mikrobloga

poszedłem do fotografa

psze pana, ile kosztuje wywołanie zdjęcia legitymacyjnego z pliku?

PIŃĆ ZŁOTY ZA 4 SZTUK

a wywołanie normalnego zdjęcia 10x15?


ZŁOTÓWKIĘ PLUS 2 ZŁOTYCH ZA OTWARCIE NOŚNIKA

no to wywołałem sobie odbitkę 10x15 zawierającą 8 zdjęć którą można zrobić w gimpie w jakieś 5 minut.

1 zł / 8 zdjęć = 0,12 zł
5 zł / 4 zdjęcia = 1,25 zł

90% taniej. taguję #cebuladeals i czuję dobrze #poznan­­­ski skąpiec xD
#fotografia #cebula
  • 43
@padobar: kiedyś potrzebowałem pilnie zdjęcie do indexu a że nie miałem aktualnego, to zrobiłem sobie sam foto na białym tle, wydrukowałem na błyszczącym papierze i na 8:00 miałem gotowe ;) ale sytuacje jak Twoja były jakiś czas temu "piętnowane" w środowisku zakładów fotograficznych i nie zgadzano się na takie akcje :)
@peradon: nie wiem czy ta historia rzeczywiscie miala miejsce czy moze cos mi sie ubzduralo, ze jak fotograf zobacyzl co jest na fotce 10x15 to nie chcial wydrukowac xD pomogla dopiero wizyta w punkcie gdzie maja samoobslugowy automacik ;)
@padobar: Też często wywołuję fotki w ten sposób. U jednego fotografa jednak mocno się zdziwiłam. Planowałam druk fotek 9x13. Przygotowałam plik, w którym wyrównałam fotki do zewnętrznych krawędzi - zostawiając przestrzeń pomiędzy zdjęciami. Wycinając na gilotynce czasem się machnę o milimetr, więc wolę, żeby marginesem błędu był nieużytek niż kolejna fotka. Dostałam wydruk na którym każde zdjęcie miało inny rozmiar. Myślę sobie jaki wstyd - źle przygotowałam plik, coś źle policzyłam.
@padobar: jak musiałam zrobić zdjęcia do dyplomu (~30 cbl/4 sztuki xD), to skorzystałam z pomocy współlokatorki-fotografki. zrobiła mi zdjęcia za free, tylko nie miała ich gdzie wydrukować. poszłam do pierwszego fotografa druknąć jedną odbitkę 10x15, wyszło mnie 1,50 zł, a jakbym się uparła to byłoby za darmo, bo było rano, ja nie miałam drobnych, a koleś nie miał wydać, więc machnął ręką :P