Wpis z mikrobloga

@mhrok87: Dodam że komórka UMŁ odpowiedzialna za obronę cywilną też nie zna na to pytanie odpowiedzi. Było trochę schronów w piwnicach to zamurowali i problem z głowy. Stare schrony lepiej zasypać (jak te w parkach) lub pozwolić rozkraść złomiarzom (Jak przeciwatomowy w Parku Poniatowskiego) i zasypać...
@npsr: W Parku Poniatowskiego aktualnie "wejście" przez komin wentylacyjny (normalne 4 wejścia są zasypane i nad nimi jest chodnik) zostało zakryte wielkim głazem żeby nie wchodzili tam eksploratorzy. A w środku nic nie ma, drzwi pancerne wyrwane, po pryczach zostały same pręty, zbiorniki na wodę i filtry powietrza pordzewiały a potem zostały wyniesione przez żuli... Generalnie zostały same suche i mocne ściany i sufity. Wszystko inne trzeba by montować od zera.
Pobierz sprzedam_nerke - @npsr: W Parku Poniatowskiego aktualnie "wejście" przez komin wentyl...
źródło: comment_GVlFRDROKTmiDY2dYDp80tF4pyvsstG9.jpg
@sprzedam_nerke: @mhrok87: Koło zditu masz komórkę zajmującą się obroną cywilną. Możesz pójść i pogadać dlaczego nie ma już schronów. W samej Łodzi kilka schronów cały czas "aktywnych" jest ale nic więcej powiedzieć nie mogę :)

Na Joanny były dwie szczeliny przeciwlotnicze
Park Joanny
1. Rok budowy: 1941
2. Typ obiektu: szczelina plot.
3. Powierzchnia ogólna: 88m2
4. Pojemność: 110 osób

A napisy w Poniacie pozostały po muzeumatomu.

Jeszcze trochę to
@mhrok87: Publikacja to nie bo aż takiej wiedzy nie mam :D I też jakoś zbytnio by mi się nawet nie chciało pisać. Ama kiedyś może i tak ale w sumie nie mam zbytnio pomysłu co by mogło w nim być. Co jakiś czas odpowiadam na pytania na mikroblogu na ten temat i chyba póki co starczy :D