Wpis z mikrobloga

Wysłałem paczke pewnej osobie z pluszakami dla jej dzieci (kontakt z olx). Nam już były niepotrzebne i tylko zajmowały miejsca. Wysłałem standardową paczką pocztową na żółtym druku, wpisałem adres oraz deklarowaną wartość przesyłki (60zł). Ta osoba kontaktuje się ze mną, że musiała zapłacić listonoszowi te 60zł a przecież miało być za darmo.
Na poczcie gdzie wysyłałem twierdzą że na tym druku to była standardowa paczka pocztowa a nie pobraniowa więc listonosz nie miał prawa pobrać pieniędzy. Tak też było moje rozumowanie. I teraz co zrobić? Albo listonosz który doręczał pobrał niepotrzebnie albo ta osoba próbuje wyłudzić kasę. Co o tym myślicie Mirki?
Póki co będe składał reklamacje na poczcie. Tych pieniędzy póki co nie otrzymałem.
@Old_Postman - jakieś sugestie?
#pocztapolska #poczta #olx
  • 6
  • Odpowiedz
@1iostatni: skonsultowalem sprawe z dziewczynami z okienka. Jesli nie pomyliles druku nie ma mozliwosci aby ktokolwiek pobral oplate od adresata. Jesli listonosz by sie pomylil oddalby pieniadze. Mozesz wejsc na tracking PP i sprawdzic jak zarejestrowana zostala przeszylka. Powinna widniec informacja czy pobraniowa czy nie. Jesli masz watpliwosci zadzwon do urzedu ktory doreczal paczke i podpytaj. Pamietaj ze musisz miec numer paczki. Napisz reklamacje dopiero jak wyczerpiesz te mozliwosci. Jesli poczta
  • Odpowiedz
@Old_Postman: Dzięki za odpowiedź. W okienku, gdzie nadałem paczkę nie mogli (chcieli) pomóc, mówili że to nie ich sprawa, oni tylko przekazują paczkę. Dzwoniłem do urzedu pocztowego, gdzie paczka została doręczona. Pani naczelnik potwierdziła, że na koniec dnia listonosz miał 60zł nadwyżki i niesłusznie pobrał pieniądze za tąpaczkę. Dziś tamtejszy listonosz (swoją drogą sąsiad adresata) zwróci tej osobie 60zł.
Zastanawia mnie co to za listonosz, który nie odróznia druku zwykłej paczki
  • Odpowiedz
@tomaszek86: Takie było moje przypuszczenie, nawet przycisnąlem tą osobę przez telefon pytając o wszystkie szczególy. ALe jak sie okazało listonosz pobrał pieniądze choć nie powinien i kwota zostanie zwrócona.
  • Odpowiedz