Wpis z mikrobloga

No stronie prezydentkorwin.pl pojawiła się zakładka "wizja prezydentury"

Uroczyście przysięgam, że zawsze będę walczył o nasze wolności,

Zawsze będę walczył o ochronę prywatnej własności,

Zawsze będę walczył o sprawiedliwość, która jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej.

Bóg mi świadkiem, że całe życie to robiłem i będę robił nadal.


Przysięgam że jako Prezydent Rzeczypospolitej zaproponuję Polakom nową Konstytucję, głęboko zmieniającą ustrój Polski.

Będzie to Konstytucja chroniąca wolność i własność Polaków, dająca im szansę na sprawiedliwość.

Konstytucja która ukróci samowolę urzędników i polityków.


Przysięgam że jako Prezydent Rzeczypospolitej złożę do Sejmu projekty ustaw tworzących silną armię, naprawiające polski system podatkowy.

Będę dbał o siłę i godność Rzeczypospolitej, gwarantowaną przez silną, sprawną stutysięczną armię, prawdziwą armię, a nie armię urzędników. Bo nie ma polityki zagranicznej bez silnej armii.

W nadchodzących czasach musimy mieć silną armię oraz oczywiście uczciwy wymiar sprawiedliwości. Nie może istnieć państwo, w którym wymiar sprawiedliwości źle działa.

Przysięgam że zawsze będę stał na straży naszych wartości, takich jak prawda, honor, tradycja, nasze najlepsze tradycje.

Tak mi dopomóż Bóg.


Ustawą zbudować armię!

#polityka #heheszki #korwin #krul #wojsko #neuropa #4konserwy
  • 18
@Vealheim: @LibertyPrime: Nie sądzę. Użyłem tego zwrotu celowo stosując analogię do Szumlewicza. Przecież Szumi też nie zakłada zniesienia ubóstwa dekretem, tylko wprowadzenia ustawami szeregu rozwiązań polityki gospodarczej, które jego zdaniem mają temu służyć. W jednym i w drugim przypadku jest to myślenie życzeniowe. Reforma armii to proces bardzo długofalowy i mówienie, że przyjdzie Korwin i magicznie ustawami sprawi, że będzie Poland Stronkk i żołnierze zamiast urzędników w armii to czysty
@SirBlake: Zestawiasz dwa zupełnie różne byty. Ubóstwa znieść się nie da - żadną polityką społeczną, ani długotrwałymi reformami. Natomiast reformy armii prowadzić się da i można ją wzmocnić, a ustawy są jedyną drogą jej wprowadzenia. Innej opcji nie ma, a to pomysł przedstawienia projektów ustaw krytykujesz. Przysięgał, że takie projekty przedstawi.

Nie mówił przy tym tak jak byś chciał, że:

przyjdzie (...) i magicznie ustawami sprawi, że będzie Poland Stronk


Wymyśliłeś
@Vealheim:

Przysięgam że jako Prezydent Rzeczypospolitej złożę do Sejmu projekty ustaw tworzących silną armię, naprawiające polski system podatkowy.

Będę dbał o siłę i godność Rzeczypospolitej, gwarantowaną przez silną, sprawną stutysięczną armię, prawdziwą armię, a nie armię urzędników. Bo nie ma polityki zagranicznej bez silnej armii.

W nadchodzących czasach musimy mieć silną armię oraz oczywiście uczciwy wymiar sprawiedliwości. Nie może istnieć państwo, w którym wymiar sprawiedliwości źle działa.

To nie