Wpis z mikrobloga

#emigraca #uk #pracazagranica #zagranica #pracbaza #praca #emigrujzwykopem
Siemka Mirabelki i Mirki.
Tak sie sklada, ze pracuje sobie w UK w Manchesterze w angielskiej Agencji Pracy.
Moze chcecie sie dowiedziec czegos o sektorze, ktory tak bardzo nienawidzony, dostarcza prace 50% (szacujac) polskich emigrantow? Chetnie odpowiem na pytania we wczesniej przygotowanym AMA jesli post osiagnie 200+ :)
Autoryzacja:
Mozecie proponowac, bo nic dobrego nie wymyslilem.
  • 62
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@bialysony @szancik Glownym wyznacznikiem co bedziesz robil jest Twoj jezyk. Ja jestem tutaj pol roku, uwazam sie za w miare ogarnietego ziomeczka, ale startowalem z angielskim calkiem srednim. Prace w agencji da sie znalezc bez NINo i konta w banku. Jednakze nie wszystkie agencje beda chcialy Cie zarejestrowac. Ja nie rejestruje ze wzgledu na to, ze nie lubimy placic czekami. Insurance Number nie jest problemem, mozna pracowac bez niego przez miesiac bez
@mrgallar Mamy czasami prace dla sprzedawcow i na customer service w roznych jezykach, ale glownym sektorem jest jednak przemysl.
@SUQ-MADIQ rzadko posiadamy prace dla spawaczow, placilismy 9£ na godzine. Jezeli wybierasz sie do Manchesteru polecam Ideal Recruit oraz Time Recruitment, gdzie w Ideal Recruit mozesz zglosic sie do firmy Cartwright przy produkcji naczep, ale to ''Mordor'' jak powiadaja.
@bialysony Wszystko zalezy czy masz jezyk. Na mieszkanie trzeba miec odrzucone jakies 500 funtow
@LouieAnderson Moja pierwsza praca tutaj to bylo pakowanie ciastek na linii na 12h zmianach. Tydzien pozniej ogarnalem z przyjacielem prace na festiwalach (ogrodzenia, sceny, naglosnienie). Gosc, u ktorego pracowalem podpisal umowe z firma zajmujaca sie wynajmowaniem wielkich namiotow (marquees). I tak mialem dobrze platna prace fizyczna przez 2 miesiace, do konca sezonu. Pozniej zbieg okolicznosci sprawil, ze pracuje tutaj gdzie pracuje. Wcale nie czulem sie na silach do podjecia tej pozycji, ale
@Boski140: Mam pytanie, Jak się nie ma 21 lat tylko np 19-20 to zawsze w agencji będą dawać minimalną tj. 5.13Ł? No i gdzie szukać takich pokoi u pakistańczyków, chcą depozyt? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wole zaplanować pesymistyczny start.

@bbackbone: Wiele osób pisało, że trzeba mieć konto bankowe, że po prostu to must-have