Wpis z mikrobloga

Mircy, lvl 16 here, za kilka miesięcy kończę gimnazjum i kieruję się w stronę klasy informatycznej, jednak jak to zazwyczaj w szkołach bywa - informatyka jest
tylko po to, by była, czyli albo po to, by wejść na fejsa (dzięki Bogu, że go nie mam...), albo zrobić jakąś prezentację.
No więc, mój zasób wiedzy na temat programowania, czy w innych w kodach grzebania, jest dosyć ubogi.
Oczywiście moja piracka przeszłość (teraz tylko na legalu siedzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) zostawiła po sobie ślady, więc potrafię grzebać w plikach i innych folderach, tak samo zaczynam się uczyć zabawy w BIOSach.
I teraz pytanie, czy w liceum w klasie matematyczno-informatycznej ważna jest jakaś informatyczna przeszłość, czy dopiero tam powinno się zaczynać swoją przygodę z programowaniem?
#it #informatyka #gimnazjum #liceum
  • 15
@Primbledon: Ja przed licbazą nie miałem żadnej przygody zaliczonej z programowaniem, może liznąłem podstawy C++ a tak to zero kompletnie. Bez obaw, tam nauczą Cię kompletnych podstaw, dasz radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Primbledon: Skoro z matmy jesteś dobry, to sobie na pewno poradzisz. Ja w technikum mialem rozszerzoną matematykę. A oprócz tego takie przedmioty jak Urządzenia Techniki Komputerowej, Systemy i Sieci, Programowanie, Grafika Komputerowa.
@Primbledon: Myślę że matematyka i jezyk obcy na takim kierunku jest bardziej brany pod uwagę. Ja miałem podstawową fizykę, więc tym bym się za bardzo nie przejmował. A co do podstaw programowania, to myślę, że Ci się to przyda. Jak masz czas, to możesz sobie pisać jakieś proste programy. Bedziesz miał później łatwiej.
@Primbledon: Myślę że bez problemu znajdziesz coś w sieci. Nawet na youtube są kursy C/C++. Staraj się tylko samemu przepisywać programy, bo wtedy nabedziesz wprawy w szukaniu błędów w kodzie, zazwyczaj zapomina się na początku o średnikach.
@Primbledon: zaskoczę cię ale w podstawie programowej technika informatyka jest programowanie (javascript) tylko na wykazie. Wszystko zależy od nauczyciela. Jeżeli szkoła przydzieli klasie jakieś zawodowego kodera to dobrze. Problem pojawia się jeżeli przydzieli nauczyciela Chemii, plastyki albo podstaw przedsiębiorstwa po kursach tak jak jest w mojej techbazie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obecnie program idzie w naukę bardziej sieci i "aplikacji i stron webowych" niż w czyste programowanie.
@adsz65: no fajnie by było mieć dziewczyny, bo ja to taka odważna stuleja jestem, co nigdy babki nie miałem, a do niewiasty zagadać to ja zawsze pierwszy ... gimnazjum (,)
A mame i tak powiedziała, że nie puści mnie na technikum, że już wszystko uzgodnione i idę do liceum w Zamościu, a co ja miałem powiedzieć? Będę żył za jej hajsy, nie mam głosu. (
@Primbledon: trochę przesrane, że to matka decyduje za twoją przyszłość. Tylko niech później nie ma żalów, że twoi koledzy zarabiają od 6-10k, a ty będziesz żerował za niecałe 2k na kasie (ʘʘ) No chyba, że na studbaze się wybierasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adsz65: to nie tak, źle to pokazałem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Po prostu byłem bardzo niezdecydowany - 1g - fajnie mi idzie z angola, a ja jeszcze mody do Civ5 tłumaczyłem, więc se myśle, E, seba, a może ja tłumaczem bede? (no bo przecież nam tłumaczy brakuje, cnie? primbyl?) 2g. wtedy rozpoczął się przełom i zacząłem się faktycznie uczyć, miałem 6 z Polaka i miałem nadzieję, że
@Primbledon: powalcz oto. Idąc do tego technikum nie tracisz nic z liceum, a zyskujesz więcej niż tam. Prawie każdy profil ma rozszerzoną matmę więc idąc już na tego technika informatyka to prawie to samo co mat-fiz-inf, a dodatkowo uczysz się zawodu. Kończysz szkołę z tytułem technika i zyskujesz umiejętności które możesz sobie wykorzystać w życiu lub dorabiając zaocznie. Wielu moich znajomych nadal się ucząc w 3 i 4 klasach znalazło już