Wpis z mikrobloga

@JestemMisiem: ja mam służbówkę na Windowsie i podchodziłam do niej jak pies do jeża, ale nigdy się nie zwiesił i nie brakuje mi niczego, żeby z niej w całości korzystać. Wiadomo, mam więcej #!$%@?ów na prywatnym Androidzie, ale te ciągłe zwieszki, zamulanie i gorsze wersje np fb, powodują, że z pewnych aplikacji wolę korzystać na Windowsie.
@JestemMisiem: smartfon to nie tylko smsy i słownik. Ułomne aplikacje w porównaniu na inne systemy (Facebook chociażby), "wielozadaniowość", która po prostu zamraża aplikacje (stary Symbian potrafił) czy słaba personalizacja to spore ułomności według mnie. Jakbym chciał pisać tylko smsy i dzwonić to wciąż korzystałbym z Ericssona T20s, a nie smartfona.
@ceza: Na pewno nie tak jak Ty. Jeżeli chcesz się bawić telefonem, rootować, wgrywać nowe jądra, kernele, widżety, przy okazji liczyć się z lagami i błędami nieoficjalnych dystrybucji to wybierasz Androida. Jeśli oczekujesz telefonu nie zawieszającego się, drogiego i ładnie wyglądającego z dobrymi aplikacjami to wybierasz iOS'a. Jeżeli oczekujesz telefonu płynnego, taniego i w zupełności wystarczającego do codziennego użytku, bez według mnie zbędnych możliwości konfiguracyjnych to wybierasz WP.

@ZmutowanaFrytkownica: Nigdy
@ZmutowanaFrytkownica: Doczepiłeś się do tych smsów, nie ma znaczenia czy piszę w Tylko Mirko, układam wiersze na blogu czy piszę esy, słownik jest ten sam... więc nie wiem skąd te wnioski wyciągasz. Dopiero testuję, ale już pewne rzeczy ukazały mi się w lepszym świetle niż Android, może czy jest ułomny czy nie, okaże mi się za miesiąc, ale pierwsze wrażenie jest naprawdę ok...
Nigdy nie zrozumiem argumentu o personalizacji.


@kaskaderMike: miałeś kiedyś telefon z innym systemem jak Android, Symbian albo Windows Mobile?

może czy jest ułomny czy nie, okaże mi się za miesiąc, ale pierwsze wrażenie jest naprawdę ok


@JestemMisiem: w takim razie napisz za miesiąc wrażenia z użytkowania. Mój pierwszy miesiąc z tym systemem też był super, a teraz coraz bardziej denerwuje. Patrząc na to co wyczyniają z dziesiątką, myślę, że w
@kaskaderMike: to powinieneś wiedzieć, że w tych systemach mogłeś zmienić znacznie więcej niż tylko kolor kafli, tapetę oraz tło, mogłem zmienić głośność budzika bez najmniejszego problemu, przełączać utwory za pomocą przytrzymania klawiszy głośności (Android, Symbian), SAM ustalać ilość ikon, funkcje szybkich akcji w belce powiadomień (Android) czy mieć po prostu bardziej dopracowane aplikacje (Android, Symbian).
@ZmutowanaFrytkownica: O ustawianiu głośności budzika nigdy nawet nie myślałem, bo i tak używam opcji stopniowania mocy dźwięku. Przy przełączaniu muzyki wspieram się pojedynczym, podwójnym lub potrójnym klikiem przy słuchawkach, więc to też mi nie wadzi i imo jest wygodniejsze. Ustalanie ilości ikon zmieniasz przy użyciu pustych kafli (prześwitujących lub nie) lub rozmiarem kafla jeśli o tym piszesz. A funkcje szybkich akcji w belce pojawią się w W10M.
Do aplikacji też się
O ustawianiu głośności budzika nigdy nawet nie myślałem


@kaskaderMike: no widzisz, a ja myślałem i miałem to w N82, która do dziś, według mnie, jest najlepszym telefonem jaki w życiu miałem

Przy przełączaniu muzyki wspieram się pojedynczym, podwójnym lub potrójnym klikiem przy słuchawkach, więc to też mi nie wadzi i imo jest wygodniejsze


Brainwavz Alpha nie maja pilota. Wcześniejsze słuchawki, czyli marne ep 630, też nie i Symbian jak i Android
@ZmutowanaFrytkownica: Okej okej, do dwóch pierwszych nie spieram się - potrzebujesz tego, a nie ma.

W W10M gorszy interfejs użytkownika? Skąd te informacje? Przecież do oficjalnego releasu jeszcze daleko i nawet twórcy nie wiedzą jak on będzie wyglądał.

Do Messengera nie mogę się przyczepić, nigdy mnie nie zawiódł, nie zawiesił się, nie uciął rozmowy lub cokolwiek innego. Z Facebookiem tak jak opisałem wyżej, poza niemożliwością pobrania plików nie widzę w nim
@kaskaderMike: w poczcie nie ma możliwości wybrania innego aliasu. Myślałem, że poczta od majkrosoftu na systemie od majkrosoftu będzie mieć wszystkie funkcje, a tu dupa i wysyłanie maili muszę robić przez IE. Na Androidzie używałem CloudMagic, który miał taką możliwość, na WP oczywiście brak alternatywy w sklepie o_0 Messenger denerwuje mnie tym, że powiadamia mnie o wiadomościach, które odczytałem na pececie, a Facebook na WP nie pokazuje przypiętych postów w grupie