Wpis z mikrobloga

Ja pierdzielę ludzie... Nie było mnie kilka dni w domu ostatnio, wchodziłem do niego Tylko po to, żeby pozgrywać dane z rejestratorów dźwięku. To co usłyszałem...

Wielu z was mówi mi, żebym to co się dzieję dokumentował i publikował. Na chwilę obecną się nad tym zastanawiam. Podłożenie kamer itp, wymagałoby ode mnie, żebym w domu jednak był i trzymał rękę na pulsie. Co WCALE MI SIĘ NIE PODOBA. Ale mieszkać u innych nie mogę wiecznie też. Dlatego postanowiłem, że postawę bloga, kanał na YT, gdzie będę opisywał każdą dziwną rzecz, a to co się uda nagrać wrzucę na YT. Macie jakiś pomysł na nazwę bloga\kanału? Nagrania z rejestratorów pojawią się na dniach, bo muszę powycinać odpowiednie fragmenty z materiałów, które mają po kilkanaście godzin. Nieobrobione też chcę gdzieś wrzucać, żeby każdy miał możliwość samodzielnego analizowania tych godzin materiału. Może znajdzie coś, co ja przeoczyłem. Oczywiście taki jest na razie tylko zamysł i może się to skończyć szybko, bo własne zdrowie stawiam na 1 miejscu. Spróbować jednak możemy.

#otwierajacesiedrzwi
  • 112
@BQP: Ja w domu mam wszystko drewniane. Schody, parkiet, okna, meble itd. W nocy też wszystko stuka, puka itd. Jak byłem mały to się tego bałem, a to przecież musi "pracować". Nie wiem czy tu chodzi o różnice temperatur za dnia i w nocy, czy jakieś naprężenia, ale to norma.
@BQP: ja tam Tobie wierze. Z bardzo prostej przyczyny - co najmniej trzykrotnie byłem świadkiem manifestacji 'czegoś' na swojej działce nad Zalewem Zegrzyńskim pod Warszawą. Wszystko działo sie juz po śmierci mojego dziadka, który bardzo związany był z tym miejscem. W te wakacje coś bardzo szybko zbiegło po drewnianych schodach w środku nocy, kolejnej nocy obudziło jednocześnie mnie i moja dziewczyne przerazliwe ni to westchnięcie ni stłumiony krzyk( obudziliśmy sie natychmiast
@BQP: Mi się coś tutaj nie zgadza. Rozumiem, że masz niby nawiedzony dom i Ci różne rzeczy same się przestawiają? Naprawdę od razu nie wpadłeś na to by ustawić kamerę? Pierwsze co bym zrobił to właśnie podgląd 24/7. Normalny Mireczek opisał by wszystko na raz, aby zrobić wpis do gorących, lub pisał pod swoim tagiem apdejty. a tu widzę jakieś tajemnice, że wszystko wkrótce, dozoba na YT i blogu, pod tagiem
@blutusz: Naprawdę mam Ci rozrysować podłączenie chociażby kamery internetowej do pcta/laptopa i ustawienie jej w rogu aby jak najwięcej było widać, w miejscu gdzie najczęściej występują anomalie? Mam dodać, że dzięki temu mamy dużą przestrzeń dyskową na nagrywane wideo? Zużycie prądu przez to? Imo niewarte brania pod uwagę przy takiej wagi sprawie.

Chyba, że to ja źle zrozumiałem co się tutaj dzieje i jestem robiony w jajo.
@kurvvawszystkozajete: Mówimy tu o monitoringu całego domu. Jedna kamerka nie wystarczy. Jak liczę w głowie na podstawie domu mojego rodziców (120m2) to potrzeba by było przynajmniej 10 kamer żeby wszystko objąć. Weź kup do tego bezprzewodowe coś (nie znam się) co je zepnie razem, podłącz do kompa, skonfiguruj, zainwestuj w dysk na to wszystko, trzymaj kciuki żeby się nie wyłączyło. Jeśli ogarniesz to w 2 dni, kosztem mniejszym niż 200zł to
@blutusz: Ale co tu się poświęcać- sporawych rozmiarów karta sd w telefonie podłączonym do ładowania i ustawionym na jakieś wejście z przedpokoju i masz monitoring.