Wpis z mikrobloga

Jest w Ukraińcach coś, co mi imponuje. To zamiłowanie do folkloru i ludowej tożsamości. Kto był na Ukrainie, we Lwowie, Kijowie lub innych miastach ten na pewno widział dziewczyny w wyszywanych koszulach(soroczkach) albo facetów z wygoloną na sposób kozacki głową. To samo w telewizji. W Polsce ludowość jest postrzegana jako obciachowa, a jeśli już jest gdzieś wyrażana to w przaśny, mało wartościowy sposób. Dość wspomnieć o Cleo i Donatanie. Polacy tak starają się dogonić Zachód, że wszystko co swojskie odrzucają, jako coś wstydliwego.

Żywy folklor zawsze na propsie.

#takaprawda #ukraina #polska #folklor #przemysleniazdupy
Pobierz bialoruskie_standardy - Jest w Ukraińcach coś, co mi imponuje. To zamiłowanie do folk...
źródło: comment_S4MXAWTq3QjQYPAavtWSVX603eRcvIwI.jpg
  • 55
@abd00l3k: próbuj znaleźć coś na http://www.decobazaar.com/ jest tam kilka sprzedawców-artystów, którzy może nie robią bezpośrednio koszulek męskich w tym stylu, ale mogą zrobić coś na indywidualne zamówienie. swego czasu miałam stamtąd kupić torebkę w folkowe wzory, ale co z tego że piękna, jak do niczego by mi nie pasowała?

@bialoruskie_standardy: ale o łowickich wycinankach to ty pamiętaj. folk jest obecny w mocie czy nawet w na jakiś #!$%@? do dekoracji
@bialoruskie_standardy: Chciałbym wspomnieć, że w Polsce coś takiego jak zachłyśnięcie ludowością już było w romantyzmie i ludomania w Młodej Polsce. Zjawisko nie jest nowe, po prostu kulturowo jesteśmy już za nim i to kawał czasu.