Wpis z mikrobloga

@Pancho: nie rozumiem sensu podkładek chłodzących. Wyczyszczenie wentylatora i radiatora + ew. wymiana pasty + coś do podłożenia pod tylne nóżki laptopa żeby trochę zwiększyć prześwit pod nim i podkładka niepotrzebna
  • Odpowiedz
@bodzi_dzwunik: w moim przypadku to nie pomogło więc ja sens widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) przy odpalaniu bf 3 sprzęt się pali, tak wiem laptop nie jest do gier, ale tu nie o to chodzi, pytałem o podkładki nie o czyszczenie, no ale dzięki cumplu
  • Odpowiedz
@Pancho: po prostu się zastanawiam jak to ma działać, skoro to dmucha powietrzem na plastikową obudowę laptopa, a plastik dość dobrze izoluje termicznie. O ile pamiętam to w recenzjach podkładek czytałem że to obniża temp. dosłownie o kilka stopni. Może gdybyś ściągnął plastikowe osłony od spodu to wtedy podkładka dmuchająca bezpośrednio na układ chłodzący laptopa miałaby sens. To trochę tak jakby chłodzić stacjonarny komputer przez postawienie obok niego wentylatora pokojowego, żeby
  • Odpowiedz
@Pancho: W tej cenie wydajnościowo fajna jest ta:
http://www.komputronik.pl/product/187361/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/AAB_Cooling_NC71_Czarna_Podstawka_pod_laptopa.html
Co do skuteczności, ja sam korzystam ale główną zaletą jest fakt, że jak trzymam lapka na kolanach na podstawce to nie zatykam otworów wentylacyjnych, natomiast w dużym stresie pod grami lapek z podstawką jest trochę chłodniejszy ale to kwestia sprzętu, w moim jest sporo otworów od spodu i jest gdzie dmuchać tym chłodnym powietrzem.
  • Odpowiedz