Wpis z mikrobloga

Zatrzymałem się dzisiaj przy krawężniku na jednokierunkowej szerokiej ulicy by skoczyć na chwilę do sklepu. Za mną, zatrzymała się #rozowypasek (5/10 lvl 35) w tym samym celu.

Po 2 minutach, wychodzę ze sklepu i idę w stronę auta. Co ja widzę (ʘʘ)
Jej auto, powoli zbliża się do mojego. Stanąłem i zabarykadowałem nogą, żeby mnie nie puknęła w tył auta (brakowało z 30cm). Stałem tam jak jakiś kołek, bo pani robiła sobie większe zakupy. Trochę mi się śpieszyło, ale wiedziałem, że jak odjadę, to auto stoczy się z niewielkiej górki i może narobić szkód po drodze.

Więc stoję, czekam, kwa ile jeszcze. Nie miałem nić pod ręką, żeby podłożyć pod koło. Też nikt nie przechodził, żeby poprosić o zawołanie tej kobitki ze sklepu.

Po ok 8min przyszła. Zdziwiona, że się opieram o jej auto. Mówię grzecznie, że mogłaby Pani na przyszłość pamiętać o ręcznym, lub biegu wstecznym.

"ooo matko, jeeezu przepraszam, mi się to zdarzyło pierwszy raz..." ona sobie gada a ja dalej stoję jak kołek. Może Pani zaciągnąć ręczny, trochę mi się śpieszy. "Tak tak, już to robię" wsadzę sobie tylko zakupy do bagażnika i jeszcze pogadam chwilę.

Tak więc drogie różowe paski, pamiętajcie o hamulcu ręcznym.** ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#coolstory #truestory #logikarozowychpaskow #samochody
macgar - Zatrzymałem się dzisiaj przy krawężniku na jednokierunkowej szerokiej ulicy ...

źródło: comment_T5EqYYKD8IGReGKUSigj75FuwaJnNb0R.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@taki_life: wiadomo, że dla pełnego bezpieczeństwa:
1. bieg (zależy który i jak się stoi autem)
2. ręczny (sprawdzić czy działa)
3. skręcone koła do krawężnika

Ale jak się człowiek śpieszy ...
  • Odpowiedz
@today: ważne żeby nie zaciągać bardzo mocno. Z drugiej strony to chyba aż takich mrozów nie ma. Czasem pomaga w odblokowaniu, lekkie ruszenie autem w przód i w tył.
  • Odpowiedz
@macgar: No właśnie tez się zdziwiłam, bo było cały czas na plusie na zewnątrz. Walczyłam próbując rozgibać go w przód i w tył (myślałam, że to przez klocki hamulcowe), ale nie odpuścił :(
  • Odpowiedz