Wpis z mikrobloga

@Swallow25: @marthab: niekoniecznie do sushi, jestem po prostu ciekawa gdzie jest duży wybór, ceny są ok i gwarancja, że wszystko z tymi rybami jest ok. i tak się zastanawiam też, że skoro dostawy owoców morza do knajp są w czwartki to w supermarketach i innych też patrzeć w takich dniach tygodnia?
@miesozerna: niestety, jeżeli nie kupujesz bezpośrednio u sprawdzonego dostawcy, to nie masz tej gwarancji w sklepach. W P&P nie ma określonych dni dostaw, ale jeżeli miałabym strzelać, to chyba właśnie w czwartek masz duże szanse na kupienie świeżej ryby. Albo w piątek, bo oni przed weekendem robią zapasy. Na pewno nie kupuj w weekend ani w poniedziałek.
W Makro jest naprawdę duży wybór i często ryby są świeże, ale tu też
@miesozerna: jak dorwę naprawdę świeżą rybę, to kupuję więcej i mrożę. Ryby mrożone samodzielnie bardzo dobrze się rozmrażają, to zupełnie nie to, co sklepowe mrożonki - nie wypływa z nich litr wody i nie zostaje smętny flaczek. Ryba wygląda praktycznie tak, jak przed mrożeniem i spokojnie wytrzymuje w zamrażarce kilka tygodni bez glazurowania.
@EssePL: fajna inicjatywa, trzeba się będzie wybrać.
@miesozerna: przypomniałam sobie - ryby koło Hali Mirowskiej nazywają się "Ryby z Ustki". Kiedyś wtorki i czwartki to były dobre dni na zakupy tam. Łatwo trafić, na tyłach hali.
Chyba przez Ciebie wybiorę się po świeżą flądrę. Gdy mieszkałam bliżej, to często kupowałam tam z lenistwa już usmażoną rybę, bo tam na miejscu też smażą to, co sobie wybierzesz.
W P&P nie ma określonych dni dostaw, ale jeżeli miałabym strzelać, to chyba właśnie w czwartek masz duże szanse na kupienie świeżej ryby.


@marthab: Chyba są. Nie wiem czy zależy to od sklepu, ale w tym na Stawkach dostarczają właśnie w czwartki i chyba w poniedziałki. Najlepiej zapytać pań za ladą.
@co_to_sie_stanelo: ja najczęściej korzystam z tego w Bluecity albo w Jankach i tam już od dawna mówią, że nie mają stałych dni dostaw, zależy to od tego, jak im ryby schodzą i jakie możliwości ma dostawca. Najlepiej kupować gdy widać na lodzie duże ilości ryb. Czwartek jest dobry, ale już kilka razy byłam w czwartek i akurat nie było dostawy.

@marthab: na ich profilu feksbukowym jest informacja, że pracują teraz