Wpis z mikrobloga

#lotto #firstworldproblems #przemyslenia #przemysleniazdupy ##!$%@? #spiseg #spisek prawdopodobnie #illuminati #reptilianie #zydzi #zydostwo #maszynakomorylosujacejjestpusta #totalizatorsportowy

Witam. Chyba wywietrzyłem spiseg ( ͜͡ʖ ͡€)
Uważacie, że lotto oszukuje czy może wszystko jest naprawdę?
Nie grałem, ani nie gram w takie gry(żal mi pieniędzy, cebula motzno ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale do przemyśleń dał mi ten obrazek z głównej(chyba na dole posta wstawi się).

Przecież za każdym razem jest to samo: trójkę trafia w cholerę osób, czwórkę tak samo, piątkę już mniej ludzi, a szóstkę tylko jedna osoba lub parę osób, normalnie cud, zbieg okoliczności.
Nie wydaje się Wam to dziwne?
Jeżeli szansa na trafienie szóstki w totka wynosi whóiileśtamniepotrafiędotylupoliczyć, to przecież taka sama jest szansa na trafienie piątki i czwórki.

Zatem dlaczego za każdym razem jest ten sam schemat? Dlaczego szóstki nie może trafić 253 tysiące ludzi, piątki 10 tysięcy osób, a np czwórkę lub trójkę tylko jedna lub dwie osoby(wiem, że czasem tak jest, że trójkę i czwórkę trafi mniej osób niż zazwyczaj, ale i tak w ogromnej większości przypadków jest tak jak pisałem wyżej, praktycznie zawsze)?
Tutaj można przecież logicznym tropem pójść dalej- dlaczego nie jest tak, że za każdym razem podobna liczba ludzi trafia w szóstkę jak w przypadku trafiania w trójkę(prawie zawsze jest to od 50 do np 250 tys ludzi) tak samo często jak w przypadku trafiania w trójkę, przecież to nie ma żadnego znaczenia jaki to zestaw liczb, przecież każdy zestaw liczb ma taką samą szansę na trafienie w niego. Czyli albo numer szóstki jest ustalany zaraz przed losowaniem tak, aby albo nikt nie wygrał, wygrała jedna lub parę osób, co by chyba było niesprawiedliwe(no ale jak, przecież maszyny z kulkami nie można chyba ustawić), albo nie wiem co.
bialysony - #lotto #firstworldproblems #przemyslenia #przemysleniazdupy ##!$%@? #spis...

źródło: comment_Np9sb0yF0dGJojYkoyCNz9xobYUqdACA.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@bialysony: No coś Ty! Przecież łatwiej niż 6 jest wytypować 5 z sześciu, jeszcze łatwiej 4 z sześciu itd... a jedynkę trafić to w ogóle! Przecież nie wszyscy trafiający trójkę trafili w te same 3 cyfry :)
  • Odpowiedz
@bialysony: Słowa klucze (jak zresztą wspomina @niepoprawnyhumanista) - to rachunek prawdopodobieństwa. Po przeczytaniu o nim ze zrozumieniem proponuję jednak zastanowić się jeszcze raz nad napisaniem tego typu posta. Mówiąc krótko - jeśli proporcje wygranych byłyby tak odwrócone, jak napisałeś, to dopiero wtedy mógłbyś wypatrywać illuminatów wychodzących ze studzienek kanalizacyjnych i przejmujących władzę nad światem...
  • Odpowiedz
@bialysony: Czy wyrzucenie trójki sześć razy pod rząd ma takie samo prawdopodobieństwo jak jej wyrzucenie trzy razy pod rząd?

Edit: wiem, wiem, w lotto wybiera się unikalne liczby
  • Odpowiedz