Wpis z mikrobloga

#stargate i #stargateatlantis skończone. Ostatni odc SGA skompresowany do granic możliwości i w sumie zakończenie takie sobie. Dalej nie wiadomo jaki los czeka ludzi w Pegazie, jaki los czeka Todda i replikatory.
Co teraz? SGU? Oglądałem pierwszy odc i narazie szału nie robi. Momentami wyglądało to jak jakaś fanowska produkcja w dodatku postaci irytują zwłaszcza ten grubasek i niesubordynowany żołnierzyk. Technologia starożytnych też jakaś taka nie podobna do tego do czego przyzwyczaiło nas SG1 i SGA.
Rozkręca się to później?
  • 9
@Firo: pierwsza połowa pierwszego sezonu praktycznie ssie po całości, oprócz odcinka "Time" i paru momentów z poprzednich odcinków. Potem serial się rozkręca i drugi sezon już jest naprawdę dobry.

Co do technologii, to zobaczysz że jest znacznie bardziej praktyczna i wręcz lepsza niż w Atlantis.

@qnebra: Chodzi mi o to że styl w ogóle nie przypomina technologii starożytnych znanej z SGA czy SG1. Statek ma zupełnie inną architekturę, bardziej mroczną w stylu Goa'uld gdzie nawet drzwi wyglądają jakby chciały wydrapać nam oczy :)
@Firo: jak dla mnie to ten statek po prostu jest bardzo ładny, wręcz najładniejszy z całej franczyzy Stargate. Połączenie industrialnego stylu i wzornictwa elementów z zaawansowaną technologią i smukłym, wrzecionowatym kształtem.
@Firo:

Destiny is a ship in the Ancient fleet, constructed and launched over 50 million years ago from Earth

To powinno trochę tłumaczyć dlaczego technologia wydaje się być troszkę inna, tym bardziej że Pradawni polecieli do pegaza 5 do 10 milionów lat temu.
Do tego pozostałości po Pradawnych w drodze mlecznej to głównie kamienne budowle.

edit:

After many thousands of years (60+ million years ago[1]) the Ancients discovered the Milky Way