Wpis z mikrobloga

@uve444: Trzeba się zahartować, bo marzy mi się zdobycie Nordkappu w zimie rowerem, ale do tego to jeszcze trochę, na razie chcę trochę się rozeznać w temacie, w zeszłym roku na 'zimowej' wyprawie też nocowałem pod namiotem, ale wtedy było bardzo łagodnie, z -3, -5 w nocy, w ciągu dnia na plusie.
  • Odpowiedz
@JackBauer: Nie wiem tylko jak z mostem w okolicach dk79 na poprzedniej trasie, wiec jakbyś nie mógł przejechać to możesz pojechać tak: http://goo.gl/maps/rtJEF. Od pkt B do C dwa leśne źródła i naprawdę fajna leśna dolina. W Męćmierzu może być problem z podjazdem pod skarpę bo nachylenie grubo powyżej 20% ale zawsze można na chwilę zostawić rower na dole, a taki widok na górze:
Gagar - @JackBauer: Nie wiem tylko jak z mostem w okolicach dk79 na poprzedniej trasi...

źródło: comment_3lMaxqjo5V9jTwZYd0XSQM8SQQifYuFi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gagar: tak się składa, że pod koniec września pokryłem częściowo tę trasę między Królewskimi Źródłami (oczywiście również polecam), a Molendami( ͡° ͜ʖ ͡°) Miejscami było dość ciężko, bo droga nieuczęszczana - zwłaszcza ten od Bogucina w kierunku Źródeł (w ogóle ciężko było namierzyć ten czerwony szlak - być może już go tam nie ma). Pamiętam też, że kawałek jechałem po dawnym nasypie kolejowym i czuć było pod
brachistochrona - @Gagar: tak się składa, że pod koniec września pokryłem częściowo t...

źródło: comment_XvVJ8iVU4bOA0zreLF2r1Y0zwnzaQ021.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@brachistochrona: Tak, Android. W tym roku przerzuciłem się na maps.me i jest świetne - proste ściąganie map z poziomu telefonu i masz wyszukiwarkę offline miejscowości, adresów, przydatnych miejsc typu stacje benzynowe, knajpy, sklepy. Korzystałem z nich w tym roku w Skandynawii i dobrze się sprawdziły.
  • Odpowiedz
@brachistochrona: A, tylko nie mają takiej prawdziwej nawigacji, tj. można ustawiać tylko punkty, mierzyć odległości, pokazuje oczywiście aktualną lokalizację. Mi to akurat nie przeszkadza, bo i tak by mi było szkoda baterii na ciągłe wyświetlanie trasy.
  • Odpowiedz
@hqvkamil: Nie wiem jak tam teraz jest dokładnie, na kamerkach wygląda spoko. Nie będę jeździł po trasach MTB, bo będę obładowany sakwami, ale po asfalcie + lasach powinno się nieźle jechać.
  • Odpowiedz