Wpis z mikrobloga

Mircy z #emigracja chciałem zapytać jak wygląda Wasza asymilacja z anglikami, bo głównie o UK i kraje anglojęzyczne mi chodzi. Chcę wyjechać z moim różowym, znaleźć jakąś pracę i rozpocząć tam studia. Wyjeżdżając nie chce zostawać polakiem w uk mającym polskich znajomych i mówiących angielskim tylko kiedy to konieczne. Chciałbym mieć jakiś wspólnych angielskich znajomych, przestać mówić po polsku i na ogół nie zostac "wyczutym" przez nich, byc tarktowany jak mieszkaniec wyspy. Jak Wam sie to udalo i czy w ogóle wychodzi?

I bonus question xD porównajcie Wasz standardowy komfort zycia w PL a w UK.

Wołam @sorek i #uk
  • 59
@koch4m_cie: powiem Ci, że było to do przewidzenia, że w tym temacie większość będzie po Tobie "jechać", że "gardzisz" Polską i chcesz być Anglikiem. Wydaje mi się, że innych opinii nie będzie, bo Ci którzy, hm jakby to powiedzieć, zmienili mentalnie narodowość to tu się nie udzielają i nie dają w ogóle po sobie poznać, że są Polakami. Znam jedną tylko taką osobę.
@koch4m_cie:
Osobiście nie uciekam od Polaków na wyspach, bo uważam, że jest tu znacznie lepiej ze stanem Polonii niż np w Holandii, w której Janusze, Sebixy i Karyny niestety gőruja ;)

Nie mam problenu dogadywać się z anglikami, to są ciekawi ludzie, to na pewno, ale ciężko złapać z nimi taki kontakt jak z Polakami. Są bardziej nieufni i szczerze mówiąc nie mają jakichś zajebistych zalet. Nie można na
Pozwol, ze ci wyjasnie: On chce byc swiatowym, fajnym, angielskim chlopakiem a nie bieda-polaczkiem z cebulowego-kraju. Wiesz, takie rzeczy czasami sie zdarzaja po przyjezdzie tutaj, ale to pierwrzy przypadek plucia na swoich bedac jeszcze u siebie ;-D


@niemenel: nie widze nic w tym zlego, ze chce sie integrowac, nie stac pod budka z flaszka wina, tylko jeszcze dobrze jakby oduczyl sie mowic '#!$%@?', bo to jest buractwo.
@Middle-Earth: ludziom strasznie ciężko spojrzeć na coś z innego pryzmatu niż swój. wyjeżdżając gdzieś zagranicę staje się obcy, staje się ich gościem, więc chyba miło by było dostosować się do ich stylu zycia, zachowań