Wpis z mikrobloga

Cóż, Beta nowego Battlefielda się rozpoczęła na dobre, a ja po dwóch godzinach muszę przyznać, że na szczęście pieniądze zostaną w kieszeni i będę mógł wrócić do starej dobrej trójki :3 Gierka w wielu aspektach rozczarowuje i co najgorsze nie jest niczym przełomowym :/ Nadal co prawda gra się przyjemnie, ale całość jest przekombinowana, bronie są super, model strzelania nadal robi robotę, ale hitboxy ponownie spierdzielone do potęgi entej.

Fizyka autek też nie jest najlepsza, raz potrafią pokonać niesamowite przeszkody w postaci betonowych murków i wielkich slupów, kiedy indziej nie potrafią sobie poradzić z krawężnikiem, co irytuje niemiłosiernie.

Optymalizacja jest zajebista, nowy BF śmiga u mnie w 60FPS1080p, bez najmniejszego problemu na ustawieniach ultra, nawet przy nagrywaniu, tylko grafika nie zachwyca jak poprzednio, ale jest źle, bo grafika to ostatnia rzecz jakiej oczekuję bo Battlefieldzie( Trójka i tak wygląda najlepiej od lat, tutaj akurat nawet nie ma co porównywać ;D). No i wersja PS4 podoba mi się bardziej niż PCtowa, mimo tego, że działa w 30 FPS, głównie przez to, ze wszystko jest jakieś takie bardziej przejrzyste, ale to już najbardziej subiektywne podejście.

Fajnie, że odrzut został zwiększony, że jednak teraz dużo ciężej strzela się ciągłą serią, a w biegu rozrzut jest duuuży, ale co z tego, jak i tak zdarzają się sytuacje kiedy ktoś zdejmuje nas z drugiego końca mapy pistoletem, a my nawet nie trafiliśmy jednego hitmarkera :/ Tym bardziej to irytuje z karabinami, bo małe pierdzące gówno typu P90 ma więcej pary na dalsze odległości niż poważne karabiny.

A propos balansu - Ci ludzie tyle lat robią te Battlefieldy, ale zapomnieli, że jeżeli dodamy do gry helikoptery, to trzeba też coś dać, żeby było je jak ściągnąć z tego nieba. No i jest - stinger - pozostawiony na mapie. Kończy się to tak, że zazwyczaj podnosi go jakiś skończony KRETYN przez co helka robi co chce xD I tak dzisiaj, w pierwszym dniu ludzie kończyli z wynikami 60:0, bo nie było im co zrobić. Sprawdźcie sami, jak będziecie w grze, porażka, ale do poprawy :)

Interfejs wygląda strasznie i jest kompletnie nieintuicyjny, ciężko się czasami połapać ile zostało kuponów do końca, jaką gramy klasą, w jakiej jesteśmy drużynie itp. Dodatkowo jego wygląda również pozostawia sporo do życzenia, bo kafelki są różnych wielkości, poukładanie nierówno, czasem czcionka wychodzi poza ich obręb i ogólnie na pierwszy rzut oka to człowieka przerasta, dlatego ciężko dostosować sobie broń, zmienić drużynę, czy nawet wejść do gry, bo jest teraz tego wszystkiego za dużo. Gracz czuje się, jakby był przy panelu z ogromem guzików niewiadomego pochodzenia i naciskając je po kolei je mógłby sprawdzać do czego służą. Słabo, ale może to poprawią. ( przez pierwsze 15 minut nie mogłem się nawet połapać, gdzie mogę sobie dodać defibrylator jako gadżet xD )

Można by jeszcze prawić o systemie kredytów, pojazdach, mapach i trybach, ale chyba wystarczy, nie ma co przeciągać tego wszystkiego...

tl;dr


#wykoparmy #battlefield #gry
  • 6