Wpis z mikrobloga

@nofink: mało. Ogólnie nie wiem o co biega z prądem i jego ceną, ale u mnie nie raz 3 tv+ 2 kina domowe + ps4 + komp + plus cała reszta #!$%@? naparza i rachunki są po około 100zł, a kumple odłączają wszystko od prądu w domu a i tak płacą po 200-300zł xD gniję z nich, ale pewnie przez ich cebulę i trzymanie starego sprzętu agd rtv w domu. Jakbym
@piastun: Nie. Woda na gaz. Obecnie jedynie dwa tv działają bo mama into zagranicą, piekarnik tylko czasem, pranie raz w tygodniu, zmywarka z raz albo dwa w tygodniu, no i konsola, dwa laptopy czasem. Obliczylem sobie zużycie też na http://kalkulator.tauron-pe.pl/h5/ i w miarę to samo wychodzi. Ale nigdy rachunki 150zł nie przekraczają. Jak jest mama to wiadomo więcej. W bloku jest dużo mniejsze zużycie. Koledzy ze wsi to cały czas spawarki,
@piastun: ej nie byłoby tak źle;p powyżej 200zł raczej by nie było bo nigdy takiego dużego nie było nawet jak matka w domu jest. Jedną faze mamy. Nawet chcieliśmy zrezygnować z kuchenki gazowej, ale indukcja by nie wyrobiła u nas;p
@piastun: w robocie mam kumpla co strasznie cebuli na wszystko co jest na prąd, oszczędny bardzo, czajnik elektryczny nie bo na prąd, tv większy nie bo stary 10 letni jest dobry, a nowy lcd 40cali by brał 100zł na miesiac pradu, a zreszta 40cali to za duzo bo do tv mam 10metrów i jak to ogarnąć wzrokiem( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie raz mu tłumaczę, że jak laptop
@desygnat: tak też właśnie używam, nie #!$%@? lodówką na maksa, pranie robię w niskiej temperaturze, żarówki energooszczędne. TV nie oglądam prawie w ogóle, tyle co do konsoli. Można płacić niskie rachunki tylko trzeba myśleć.
nowa lodowka pobor pradu 1.2kwh, do tego pompa CO 0, 8kwh wszedzie zarowki energooszczedne, laptop kilka h, tv tez.kilka h, do tego kilka pran tygodniowo ale tylko w taniej taryfie i wychodzi na 4 osoby okolo 120-140zl miesiecznie ;) zeby bylo taniej to wodze jedno siedziec po ciemku albo cala rodzina w jednym pokoju ;). nrat przy podobnej rodzinie ale z CWU placi okolo 250.
60 zl/msc to wychodzi 2.7kwh dziennego zuzycia